Pille Lille Muusikute Fond

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Muusikute fond PLMF (lühend PLMF) on fond, mis loodi 2003. aastal heategevusliku missiooniga toetada igakülgselt muusikatalente nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel. Asutajad otsustasid anda fondile ooperilaulja Pille Lille nime.

2004. aastal alustati kaht kontserdisarja: "Meistrite Akadeemia" esitleb eesti tippmuusikuid meie suurimates linnades ja üle-eestilises koolidevõrgustikus ning "Hingemuusika" viib klassikalise instrumentaal- ja vokaalmuusika Eestimaa kaunitesse kirikutesse ja kontserdisaalidesse. Koostöös välispartneritega toimuvad alates aastast 2009 kontserdid ka välisriikides.

PLMF algatusel on ellu kutsutud Tallinna Talvefestival motoga “Tõsta pilk ja ava süda”, Väike-Maarja Muusikafestival (sh Vokalistide Konkurss) ja Eivere Klaverifestival (sh Suvekool pianistidele) ning aastast 2010 korraldab PLMF pikkade traditsioonidega Rapla Kirikumuusika Festivali (sh Rapla Suvekool keelpilli- ja puhkpillimängijatele, dirigentidele ja lauljatele). 

PLMF juhtimisel toimuvad mitmed laiahaardelised koostööprojektid (sh Euroopa Liidu ja Integratsiooni projektid) ja fond kuulub suurimate klassikalise muusika valdkonna rahvusvaheliste organisatsioonide ridadesse. Lisaks organiseerib PLMF meistrikursusi, konkursse, oratooriumide ja ooperite ettekandeid ning suurejoonelisi galakontserte, kus esinejateks on väljapaistvad solistid nii Eestist kui ka välismaalt. 

PLMF aitab sisustada muusikaga asutuste, ettevõtete ja eraisikute korraldatavaid vastuvõtte ja üritusi. 

Preemiad[muuda | muuda lähteteksti]

2005. aastal pandi alus Tallinna Kammermuusika Festivalile, mille raames antakse välja PLMF kolme preemiat:

Marje ja Kuldar Sinki preemiat "Noor laulja/muusik". Selle on pälvinud:

Lord Carlisle’i preemiat “Noor muusik”. Selle on pälvinud:

Vendor Eesti preemiat “Noor dirigent”. Selle on pälvinud

Liikmesus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]