Oliver Kuusik

Allikas: Vikipeedia
Oliver Kuusik Estonia maja juubelipidustuste raames autogrammitunnis 12. septembril 2013
Oliver Kuusik esinemas Rahvusooper Estonia 107. hooaja avamisel

Oliver Kuusik (sündinud 21. juulil 1980 Tallinnas) on eesti ooperilaulja (tenor).

Ta lõpetas 1998. aastal Tallinna Prantsuse Lütseumi. Ta on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dotsent Pille Lill, professor Virgilijus Noreika) ning lõpetanud nii magistrantuuri kui ka ooperistuudio mainekas Guildhall School of Music & Drama’s (professor Rudolf Piernay, London, 2006).

Aastatel 2008–2017 oli ta rahvusooperi Estonia solist.

Oliver Kuusiku repertuaari kuuluvad: Faust (Gounod’ "Faust"), Rodolfo (Puccini "Boheem"), Nemorino (Donizetti "Armujook"), August (T. Kõrvitsa "Liblikas"), Don Ramiro (Rossini "Tuhkatriinu"), Charles (Hindemithi "Pikk jõulueine"), Nicias (Massenet "Thaïs" PromFest), Christian (Tambergi "Cyrano de Bergerac"), Ferrando (Mozarti "Così fan tutte"), don Ottavio (Mozarti "Don Giovanni", Manchesteris ja Londonis), Tamino (Mozarti "Võluflööt"), Rinuccio (Puccini "Gianni Schicchi"), Händeli Sextus ("Julius Caesar") ja Goffredo ("Rinaldo"), Walther (Wagneri "Tannhäuser"), Peter Quint ja Proloog (Britteni "Kruvipööre", Tallinna Birgitta Festival 2008), Alfred (Straussi "Nahkhiir"), Beppe ja Arlekiin (Leoncavallo "Pajatsid"), Freddy (Loewe’ "Minu veetlev leedi"), Paater (Leigh "Mees La Manchast"). Neist Londonis: Fenton (Verdi "Falstaff"), Polidoro (Mozarti "Teeseldud lihtsameelsus"), Elutark (Hindemithi "Sinna ja tagasi"), Torquemada (Raveli "Hispaania tund"), Edwin (Gilbert ja Sullivani "Trial by Jury" rahvusvahelisel Gilbert ja Sullivani festivalil, UK), Brighella (Jonathan Dove’i "Väike roheline pääsuke", esietendus UK-s), Orpheus (Offenbachi "Orpheus põrgus") . Ta on osalenud Fleishmani ooperi "Rotchildi viiul" plaadistamisel (koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga) ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis "Hüljatud" koostöös Cameron Macintoch Productions’iga. Hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina on Oliver Kuusik laulnud tenoripartiisid mitmetes suurvormides, sh Händeli "Messias", Haydni "Loomine", Mozarti "Reekviem", Beethoveni "Üheksas sümfoonia" jpt. Ta on andnud kontserte nii Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Kanadas, USA-s kui ka Inglismaal.

Ta on osalenud ETV muusikasaatesarjas "Kaks takti ette".[1].

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Lisaks on Kuusiku kohta olnud kiitvaid arvustusi maailma suurimates ooperiväljaannetes nagu Opera Now[viide?], Opera Magazine[viide?], The Stage[viide?], The London Times[viide?] jpt[viide?].

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Oliver Kuusik on abielus laulja Geraldine Casanovaga. Neil on tütar Lisa Maria ja poeg Marcel.

Kuusik mängib Hiiu kannelt.[7]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tiiu Laks, "Oliver Kuusik fännab biitleid ja laulab Beethovenit", Eesti Päevaleht 20. jaanuar 2007.
  2. Marje ja Kuldar Sink´i nimeline preemia "Noor Laulja" PLMF- Preemiad
  3. Selgusid Hendrik Krummi nimelise laulukonkursi võitjad Meie Maa 28.07.2006
  4. Eesti teatri aastaauhindade laureaadid 2009. aasta loomingu eest Eesti Teatri Agentuur
  5. SEB publikupreemia 2011 laureaadid on Helen Lokuta ja Oliver Kuusik[alaline kõdulink], SEB pressiuudis 28. märts 2011
  6. SEB publikupreemia 2015 laureaadid on Helen Lokuta ja Oliver Kuusik, SEB pressiuudis 30. märts 2015
  7. Ruth Alaküla (25. oktoober 2022). "ARVUSTUS | „Orpheus põrgus". Särav maailm, kus armastusel pole kohta". Eesti Päevaleht. Vaadatud 25.10.2022.

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]