Erinevus lehekülje "Duell" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 3 baiti ,  3 aasta eest
P
resümee puudub
P
P
{{See artikkel|räägib kahevõitlusest; Steven Spielbergi filmi kohta vaata artiklit [[Duell (film 1971)]]; 1997. aasta filmi kohta vaata artiklit [[Kahevõitlus (film)]].}}
{{keeletoimeta}}
'''Duell''' ehk '''kahevõitlus''' on [[duellireeglid|duellireeglite]] alusel peetav võitlus, mille aluseks on ühe osapoole väljakutse talle või kolmandale isikule tehtudsuunatud [[solvang]]u eest. Tänapäeval on duellid haruldased. Duelli mõte oli au kaitsmine ja taastamine. Duellid toimusid harilikult satisfaktsioonivõimeliste isikute vahel ([[aadlik]]ud, [[ohvitser]]id, akadeemilised isikud jne.).
 
== Duellirelvi ==
Võitlust juhtis erapooletu ühes mõlema poole sekundantidega. Enne võitluse algust pani erapooletu vastastele ette veel kord leppida ja tuletas meelde, et võitlus on seadusvastane (tegelikult oli leppimine siis juba välistatud). Seejärel kohustas ta vastaseid oma au juures kinni pidama võitlustingimustest, mitte lööma enne ega pärast vastavat komandot ega torkama. Ise kohustus ta erapooletult juhtima võitlust oma parema arusaamise ja südametunnistuse järgi.
 
Võitlus algas komando järel ja kestis 7, raskematel juhtudel kuni 14 käiku. VõitlustVõitluse võis lõpetada ka varem, kui üks pooltest sai haavata niivõrd raskelt, et ei olnud arsti hinnangul võimeline enam võitlust jätkama.
 
=== Püstoliduell ===
==Duellid Nõukogude Liidus==
1925. aastal tehti [[Punaarmee]]s kindlaks 99 duellijuhtu, 70 juhul lõppes kahevõitlus vähemalt ühe osapoole surmaga<ref>Kahevõitlus punaväes. Rahvaleht, 16. märts 1926, nr. 32, lk. 1.</ref>.
 
==Viited==
{{viited}}
 
==Vaata ka==
* [[Kindlusvangistus]]
 
==VälislinkViited==
{{viited}}
 
==Välislingid==
* [http://www.sakala.ee/mensuurid-vana-tartu-kommaani-j%C3%A4rgi Mensuurid vana Tartu kommaani järgi]
122 759

muudatust

Navigeerimismenüü