Avalik tualett

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Avalikud tualetid Inglismaal Birminghami Messikeskuses
Avalik tualettruum Boeing 747 lennukis

Avalikud tualetid, (ühiskondlikud tualetid) on ruumid, mis on kõigile ühiselt kasutada. Need asuvad peamiselt ühiskondlike asutuste juure - lennujaamad, raudteejaamad, teatrid, kinod, metroojaamades, toitlustusasutuste, teenindusjaamades jne juures. Kuid võivad olla ka eraldiseisvate objektidena, mis on selleks, kas ehitatud või ajutiselt kohale toodud. Avalikes tualettides peab saama käsi pesta ja kuivatada, ning peavad olema varustatud tualett paberiga. Üldiselt on avalikud tualetid tehtud nii naistele kui meestele eraldi, mis märgistatud vastavate sooliste siltide või tähemärkidega N - Naistele, M - Meestele. Meeste tualetid on täiendavalt varustatud pissuaaridega. Avalikes tualettides võivad olla tualetid erivajadustega inimestele - Inva WC, mis on täiendavalt varustatud abivahenditega - käepidemed, nöörist abikellanupuga. Tualettpoti juurde saab sõita ratastooliga, ustel ei ole pakke jne.

Paljusid lapsevanemaid, kellel on vastassoost laps, on häiritud, kui tualetid on eristatud vastavalt soole. Siis ei saavat lapsevanem minna appi oma lapsele tualetti. Selleks, et lapsevanem saaks abistada oma last, on mindud vastassoo tualetti, mis on tekitanud piinlike olukordasid. Samas mõningates kohtades on kasutuses nn Unisex tualetid, mille kasutamist ei piirata soolise erinevusega, vaid tualetis on potid eraldi ustega kambrikestes.

Avalikud tualetid võivad asuda ka transpordivahendites - lennukites, laevades, rongides, pikamaaliini bussides. Kuid mitte kunagi ei ole tualetti linnaliini bussides, trammides ja metroorongides.