Kikkan Randall

Allikas: Vikipeedia
Kikkan Randall

Kikkan Randall (sündinud 31. detsembril 1982 Salt Lake Citys, Utah osariigis) on USA murdmaasuusataja. Tema parimad saavutused on sprindisõidus. Ta on võitnud 2009. aasta maailmameistrivõistlustel Liberecis hõbemedali.

Suusataja karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

2001. aasta juunioride maailmameistrivõistlustel sai Randall sprindisõidus kuuenda koha, mis oli kõigi aegade parim koht USA-le juunioride maailmameistrivõistlustel naiste seas. Randall tegi olümpiadebüüdi 19-aastaselt 2002. aasta taliolümpiamängudel Salt Lake Citys ja sai sprindi vabasõidus 44. koha. Enne olümpiamänge oli ta võitnud esimese USA meistritiitli sprindis. 2006. aasta jaanuaris võitis ta samas paigas USA meistritiitli nii 5 km vabasõidus ja kui ka 10 km klassikasõidus ja oli teine sprindis. Aasta varem 2005. aasta maailmameistrivõistlustel Oberstdorfis sai ta sprindis 29. koha.

2006. aasta taliolümpiamängudel Torinos sai Randall sprindis üheksanda koha, mis oli USA naissportlaste kõigi aegade parim tulemus olümpiamängudel murdmaasuusatamises. Mõni nädal hiljem Borlänges toimunud maailma karikavõistluste etapil oli ta sprindis viies. 21. jaanuaril 2007. aastal Rõbinskis toimunud MK-võistluste etapil sai ta kolmanda koha sprindis. See oli USA naissuusatajate kõigi aegade parim tulemus maailma karikavõistlustel. 16. detsembril 2007. aastal samas paigas sai ta karjääri esimese võidu sprindis MK-võistluste arvestuses.

2009. aasta maailmameistrivõistlustel Liberecis võitis Randall sprindi vabasõidus hõbemedali Arianna Follise järel. 2006. aasta taliolümpiamängudel Vancouveris sai ta sprindi klassikasõidus kaheksanda koha ja sprindi teatesõidus kuuenda koha koos Caitlin Comptoniga. Hiljem samal talvel sai ta Holmenkollenis peetud MK-etapil teise koha sprindi vabasõidus. 2010-2011. aasta maailma karikasarjas oli ta sprindi vabasõidus teine Düsseldorfis toimunud MK-etapil ja nädal hiljem kolmas Davosis. Samal hooajal hiljem võitis ta teist korda MK-etapi Liberecis sprindi vabasõidus.

Saavutused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Maailmameistrivõistlustel[muuda | redigeeri lähteteksti]

Maailma karikavõistlustel[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kikkan Randall on individuaalarvestuses osalenud (seisuga 15. jaanuar 2011)
66 maailma karikavõistluste etapil ja jõudnud esikolmikusse 7 korda,
neist kolm korda on ta võitnud.

Maailma karika etapivõidud[muuda | redigeeri lähteteksti]

Jrk. nr. Aasta Kuupäev Koht Riik Ala
1. 2007 16. detsember Rõbinsk Venemaa Venemaa 1,2 km sprint vaba
2. 2011 15. jaanuar Liberec Tšehhi Tšehhi sprint vaba
3. 2011 20. veebruar Drammen Norra Norra sprint vaba

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Randall elab Anchorages, Alaskas, kus ta õpib Alaska Pacifici ülikoolis. Randalli tädi Betsy Haines osales 1980. aasta taliolümpiamängudel ja onu John Haines 1976. aasta taliolümpiamängudel murdmaasuusatamises.

Randalli hüüdnimi on "Kikkanimal". Tema treenerid on Erik Flora ja Frode Lillefjell.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]