Columbia ülikool

Allikas: Vikipeedia

Columbia ülikool, täisnimega Columbia ülikool New Yorgi linnas on Ivy League'i kuuluv eraülikool Ameerika Ühendriikides New Yorgis Manhattani saarel.

Columbia ülikool on vanim kõrgkool New Yorgi osariigis, vanuselt viies USA-s ja üks Ühendriikide üheksast koloniaalkolledžist, mis rajati enne Ameerika revolutsiooni. Tänapäeval on Columbia ülikoolil ka neli rahvusvahelist keskust: Ammanis Jordaanias, Pekingis Hiinas, Pariisis Prantsusmaal ning Mumbais Indias.

Ülikooli asutas King's College'i nime all 1754. aastal Suurbritannia kuningas George II. Revolutsiooni järel kuulus asutus mõnd aega riigile ja nimetati 1784 ümber Columbia kolledžiks. Aastast 1912 kannab see nime Columbia ülikool New Yorgi linnas.

Columbia ülikool annab välja iga-aastast Pulitzeri auhinda ning seal on töötanud rohkem Nobeli preemia laureaate kui üheski teises akadeemilises asutuses üle maailma. Columbia on üks Ameerika Ülikoolide Assotsiatsiooni neljateistkümnest asutajaliikmest ning oli esimene kool USA-s, mis andis meditsiinidoktori kraadi. Columbia ülikooli vilistlaste seas on 20 elusolevat miljardäri, 9 USA ülemkohtu kohtunikku, 25 Oscari-võitjat ja 3 USA presidenti.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]

40.80861111-73.96222222