Vikipeedia:Lingid

Allikas: Vikipeedia

Linke (hüperlinke) Vikipeedias võib jagada värvuse alusel sinisteks, punasteks ja helesinisteks, või funktsiooni/sihtkoha alusel siselinkideks, välislinkideks ja keelelinkideks. Sinised ja punased lingid on siselingid. Helesinised lingid võivad olla nii välislingid kui intervikilingid.

Siselingid[muuda lähteteksti]

Siselink on link, mis viib samakeelse Vikipeedia sees mõnele teisele artiklile või leheküljele.

  • Sinine link on siselink, mis viitab olemasolevale leheküljele. Kui oled sinise lingi taga olevat lehekülge hiljuti külastanud, on see link tumesinine.
  • Punane link on siselink, mis viitab veel mitte-eksisteerivale leheküljele (nimetatakse ka "katkiseks lingiks", mis ei tähenda, et punased lingid oleks vähem väärtuslikud kui sinised). Kui oled punase lingi taga olevat lehekülge hiljuti külastanud, on see link helepunane.

Siselingi moodustamiseks tuleb sõna või sõnaühend redigeerimiskastis ümbritseda kahekordsete kandiliste sulgudega. Näiteks [[Vikipeedia]]. Salvestamisel ilmub link kas sinise või punasena, olenevalt sellest, kas lingitav lehekülg on olemas. Vaata lühikest või põhjalikumat juhendit.

Välislingid[muuda lähteteksti]

Välislink on link, mis viitab väljaspoole Vikipeediat. See on helesinine link. Tavaliselt on selle taga nooleikoon External.png. Välislinke leidub viidetes ja eraldi alaosas artikli lõpus, teksti sees neid ei kasutata.

Välislingi moodustamiseks tuleb soovitud veebilehe URL-aadress ümbritseda ühekordsete nurksulgudega [ ]. Aadressi ja pealkirja vahele jäetakse tühik.

Näited
[http://www.google.ee Pealkiri]Pealkiri
[http://www.google.ee][1]
http://www.google.eehttp://www.google.ee

Intervikilingid[muuda lähteteksti]

Intervikilink on link veebilehele, mis on mõne Wikimedia projekti osa (näiteks erikeelsed Vikipeediad, Vikisõnastikud, Commons jne). See on helesinine ilma noolekeseta link. Neid nimetatakse ka keelelinkideks, sest peamiselt kasutatakse neid erinevates keeleversioonides olevate samal teemal artiklite seostamiseks. Keelelingid asuvad artikli kõrval ekraani vasakus ääres.

Varem lisati keelelingid artikli lähteteksti juurde. Alates 2013. aasta märtsist haldab keelelinke Wikidata ja artikli lähtetekstis hoitakse neid ainult erandjuhtudel. Keelelinke on nüüd mugav lisada nii, et võõrkeelses Vikipeedias vajutada vastava artikli vasakus servas keelelinkide all "Redigeeri linke/Edit links" ning avanevasse keelelinkide nimekirja Wikidatas lisada lõppu eestikeelse Vikipeedia vastava artikli link. Pärast eestikeelse artiklilehe värskendamist ilmub artikli vasakus servas automaatselt linkide nimekiri. Kui artikkel on varem olemas ainult ühes võõrkeelses Vikipeedias ja sellega tahta siduda eestikeelset artikli, siis tuleb ükskõik kummas vikis vajutada lehe vasakus servas "Lisa lingid" ja ilmunud viisardisse sisestada paarilise artikli pealkiri. See tekitab täiesti uue Wikidata üksuse, kus on kahe seotud artikli lingid.

Teksti sees intervikilingi moodustamiseks pannakse kahekordsete nurksulgude vahele koolon, projekti kood, koolon ja seejärel soovitud lehekülje pealkiri. Näiteks [[:en:Computer]], tulemus en:Computer.