Vikipeedia:Täpsustuslehekülg

Allikas: Vikipeedia

Täpsustuslehekülg on Vikipeedias loodud selleks, et kaks või enam sama nimega, kuid sisuliselt erinevat teemat ei satuks konflikti.

Vikipeedia eduka töötamise aluseks on siselinkimine. On lihtne linkida näiteks leheküljele [[Funktsioon]]: Funktsioon. Kuid kas mõeldakse funktsiooni matemaatikas, filosoofias, bioloogias, programmeerimises või hoopis midagi muud?

Millal teha täpsustuslehekülg[muuda lähteteksti]

Täpsustuslehekülgedel on üks kindel eesmärk: lasta lugejal valida erinevate lehekülgede vahel, mis võiks asuda sama pealkirja all.

Pole vaja luua täpsustuslehekülge või viidata täpsustusleheküljele, kui ei ole segaduse tekkimise ohtu. Küsige endalt: kui lugeja sisestab soovitava artikli nime ja vajutab nuppu "Mine", kas nad ootaksid mõnda neist lehekülgedest, mis on täpsustusleheküljel? Täpsustusleheküljed ei ole otsingunimekirjad - pole vaja lisada lehekülgi, mis üksnes sisaldavad osa otsitavast pealkirjast, kui segadust ei saa tekkida.

Täpsustamise tüübid[muuda lähteteksti]

Erinevaid tähendusi saab kirjeldada mitmel erineval viisil:

  • Ühe lehekülje alajaotused: mitu ühe paragrahvi pikkust väikest artiklit võivad eksisteerida koos ühel leheküljel, osade vahel on alajaotuste pealkirjad. Kuigi tegemist on täpsustusleheküljega, siis täpsustuslehekülje märkust ei tuleks siia leheküljele panna, sest artikkel ei viita sellisel juhul teistele sarnase pealkirjaga artiklitele. Aga kui alajaotused kasvavad, tuleb ette olukord, kus iga artikkel peaks olema omaette artiklileheküljel.
  • "Võrdne" täpsustamine: kõik artiklid saavad erineva nime (näide: funktsioon): tekib lihtne nimekiri, mis viitab neile kindlatele artiklitele, võib-olla selgitades erinevusi.
  • "Peamise teema" täpsustamine: kui üks tähendus on selgelt domineeriv, jääb see õigele leheküljele. Selle lehekülje ülaosas on siis lingid teistele tähendustele. Kui neid sekundaarseid tähendusi on liiga palju, tehakse lehekülg kujul Artikkel (täpsustus). Näide: peamine artikkel on liikumine füüsikas ehk mehaaniline liikumine ja ülejäänud tähendused on loetletud artiklis liikumine (täpsustus).