Sangaste raudteejaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Sangaste raudteejaam
Sangaste raudteejaam (2).JPG
Sangaste raudteejaam (diiselrong DR1B)
Asukoht Tsirguliina
Koordinaadid 57° 51′ 49,3″ N, 26° 11′ 19″ E
Omanik AS Eesti Raudtee
Rööpapaaride arv 4
Avatud 1889

Sangaste raudteejaam (saksa keeles Sagnitz) on raudteejaam Valgamaal Valga vallas Tsirguliinas (nime saanud Sangaste mõisa järgi). Jaamas peatuvad Elroni reisirongid liinil Tartu–Valga ja paikneb üks täispikk teedevaheline perroon.

Raudteejaam asub 1887. aastal valminud laiarööpmelise Tartu–Valga raudtee ääres. Sangaste jaam avati 1889. aastal. Jaamas võib toimuda ka kaupade rongidele ning neilt maha laadimine ja paikneb neli rööpapaari.

Avamisel jäi jaam Sangaste kihelkonda Laatre mõisa maadele. Enne aastat 2008 eelnes Sangastele Mõneku raudteepeatus ja järgnes Raavitse raudteepeatus.

Jaamahoone[muuda | muuda lähteteksti]

Sangaste esimene, nikerdatud puitornamentidega jaamahoone ehitati 1889. aastal tüüpprojekti järgi sarnaselt Elva ja Lepassaare jaamahoonetega. 1922. aastal ehitati hoone põhjalikult ümber, mille tulemusel sai uue kuju katuseosa ja lihtsustus fassaad. 1944. aastal põles jaamahoone maha ja uue jaama peahoonena hakati kasutama kõrvalhoonet, mis oli algselt ehitatud jaamatöötajate elamuks. Hoone kuulub nüüdseks AS Eesti Raudteele ja on kasutusel tänaseni.

Pilte[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus
Icon train.svg
Raudteepeatus idasuunalistel reisirongiliinidel
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Keeni
Train station.svg
Sangaste
Valga Human-go-next.svg