Wikimedia Eesti

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt MTÜ Wikimedia Eesti)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
MTÜ logo

Mittetulundusühing Wikimedia Eesti (lühend WMEE) on eesti- ja võrukeelse Vikipeedia ning eestikeelse Vikisõnastiku, Vikiõpikute, Vikitekstide ja Vikitsitaatide arengu toetamise ning nende tutvustamisega tegelev mittetulundusühing.

Ehkki iseseisev ja sõltumatu juriidiline isik, on Wikimedia Eesti ühtlasi Wikimedia Foundationi kohalik haruorganisatsioon (inglise chapter), mis asutati 2010. aasta juulis ja registreeriti 6. oktoobril samal aastal. 2016. aasta alguses oli Wikimedia Eestil 36 liiget ja 2019. aasta lõpus 39 liiget.

Wikimedia Eesti kanda on koostööprojektide ellukutsumine, võistluste ning aktsioonide teostamine, loengute korraldamine jms. MTÜ ei tegele aga artiklite kirjutamise ega Vikipeedia sisu haldamisega.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

MTÜ suvisel üldkoosolekul osalejad 2015. aastal

Aastatel 2011 kuni 2015 korraldati fotovõistlust Wiki Loves Monuments (Kultuurimälestised Vikipeediasse), millega koguti ligi 10 tuhat fotot kultuurimälestistest. 2014–2016 korraldati ka fotovõistlust Wiki Loves Earth. MTÜ on olnud seotud ka teadusfoto võistluse korraldamisega ning mitmete väiksemate pildikogumistega.

Wikimedia Eesti on korraldanud mitmeid artiklikirjutamise võistlusi Vikipeedias. Sealhulgas on algatatud igakevadine "Kesk- ja Ida-Euroopa kevad", mis toimub samaaegselt paljudes Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.

2012. aasta algul kaebas MTÜ kohtusse Maksu- ja Tolliameti, kuna ei olnud rahul selle asutuse uue ja varasemast kitsama heategevuse mõiste tõlgendusega[1]. Otse enne 27. märtsil 2012 toimuma pidanud kohtuistungit tühistas Maksuamet oma sellekohase otsuse ning kandis Wikimedia Eesti maksuvabastusega MTÜ-de nimekirja tagasiulatuvalt, alates 1. jaanuarist 2012[2].

2014. ja 2015. aastal korraldas MTÜ Eestis soome-ugri vikiseminari. 2015. aastal toimus siin ka Kesk- ja Ida-Euroopa vikipedistide konverents.

Koos Tartu Ülikooliga veetakse projekti Miljon+.

Juhatus[muuda | muuda lähteteksti]

Juhatusse on varem kuulunud ka Tanel Pern, Sven-Erik Soosaar, Siim Tuisk, Ivo Kruusamägi, Raul Veede, Käbi Suvi ja Uku Kangur.[3]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]