Mittetulundusühing

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mittetulundusühing (lühend MTÜ) on isikute vabatahtlik mittetulundusühendus, mis on registreeritud vastavalt mittetulundusühingute seadusele ja mille eesmärk või põhitegevus ei ole majandustegevuse kaudu tulu saamine.

Mittetulundusühingu tulu võib kasutada üksnes põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks. Mittetulundusühing ei või jaotada kasumit oma liikmete vahel.

Mittetulundusühingu võivad asutada vähemalt kaks isikut. Asutajateks võivad olla füüsilised ja juriidilised isikud.

Mittetulundusühingut ei saa ümber kujundada teist liiki juriidiliseks isikuks.

Mittetulundusühing on eraõiguslik juriidiline isik. Mittetulundusühingu õigusvõime tekib mittetulundusühingu kandmisega mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse ja lõpeb mittetulundusühingu kustutamisega registrist.

Õiguslikult on ka partei mittetulundusühing. Eestis on üle poole MTÜ-dest korteri-, garaaži- ja aiandusühistud, mida võib käsitada ka kui valdusühinguid.[1]

Mittetulundusühingu nimi ei pea sisaldama täiendit mittetulundusühing, kuid seadus nõuab, et tema nimes oleks eestikeelne täiend, mis viitab sellele, et tegemist on isikute ühendusega. Selliseks täiendiks võib olla näiteks lühend MTÜ või sisulisem viide nagu ühing, selts, kogu, koda, klubi, föderatsioon, liit, keskliit, ring, sõpruskond, erakond, korteriühistu jne.[2]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. ESTERM: Valdusühing
  2. Ärinimi, mittetulundusühingu ja sihtasutuse nimi, Justiitsministeerium (vaadatud 6. veebruar 2013)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]