Katie Couric

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Katie Couric
Katie Couric VF 2012 Shankbone 2.JPG
Sündinud 7. jaanuar 1957 (vanus 64)

Katherine Anne Couric (sündinud 7. jaanuaril 1957 Virginias Arlingtonis) on Ameerika Ühendriikide ajakirjanik.

Courici isa oli prantsuse päritolu, ta töötas suhtekorraldajana ja Atlanta ajalehe The Atlanta Journal-Constitution uudistetoimetajana. Ema oli juudi päritolu koduperenaine, kes aeg-ajalt kirjutas ilukirjandusteoseid. Ta õppis Jamestowni algkoolis, Williamsburgi põhikoolis ja Arlingtoni Yorktowni keskkoolis. Keskkoolis kuulus ta ergutuskoori.

Juba keskkooliõpilasena käis ta praktikal Washingtonis uudisteraadios. 1975. aastal astus ta Virginia ülikooli inglise keelt ja ajalugu õppima. Ta lõpetas 1979. Ta töötas mitmes tele- ja raadioettevõttes, sealhulgas ABC-s, CNN-is ja NBC-s. Töö eest pälvis ta Associated Pressi auhinna ja Emmy. 1991–2006 oli ta NBC saate "Today" kaassaatejuht. Ta oli 2000. aasta suveolümpiamängude avamise ülekande kaassaatejuht. Ta on alates 2006. aastast CBS-i õhtuste uudiste peatoimetaja ja saatejuht ning USA esimene igaõhtuse uudisteprogrammi naissaatejuht, kelle kõrval ei ole meessaatejuhti.

Eriti tuntuks sai Couric oma intervjuudega USA asepresidendikandidaadi Sarah Paliniga. Seda intervjuusarja vaatas rohkesti inimesi ja seda peetakse üheks põhjuseks, miks John McCaini presidendiks ei valitud. Intervjuudes jättis Palin vastamata teinekord tühisena tunduvatele küsimustele, näiteks missuguseid ajalehti ta loeb ja mis pani teda huvituma välispoliitikast. Kommentaatorite sõnul ei olnud Couric Palini suhtes vaenulik ega kiuslik, lihtsalt Palin ise tegi ennast naeruväärseks.

Couric eelistab kanda lühikest seelikut ning see on tema välimuse kõige iseloomulikum ja tuntum joon. Ta ei eralda iseend ja intervjueeritavat raske lauaga, ei varja intervjuu ajal oma jalgu.

Katie Couric abiellus 1989. aastal Jay Monahaniga. Neil on tütred Elinor (sündinud 1991) ja Caroline (1996).

1998. aastal suri Jay 42-aastaselt jämesoolevähki ning sellest ajast on Couric teinud vaatajate seas selgitustööd jämesoolevähi tekke riskide kohta. Sellega on ta suurendanud USA-s jämesoolevähiuuringutel käinud inimeste hulka. 2001. aastal suri tema 10 aastat vanem õde Emily, kes oli USA Esindajatekoja saadik, kõhunäärmevähki. Katie oli väga aktiivne NHL-i kampaanias "Hoki vähi vastu". 2005. aastal avaldas ta saates omaenda mammogrammi, lootes edendada võitlust rinnavähiga. Tegevuse eest vähivastases võitluses nimetati ta UNICEFi hea tahte saadikuks.