Katie Couric

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Katie Couric

Katherine Anne Couric (sündinud 7. jaanuaril 1957 Virginias Arlingtonis) on Ameerika Ühendriikide ajakirjanik.

Courici isa oli prantsuse päritolu, ta töötas avalike suhete juhi ja Atlanta ajalehe The Atlanta Journal-Constitution uudistetoimetajana. Ema oli juudi päritolu koduperenaine, kes aeg-ajalt töötas kirjanikuna. Ta õppis kohalikes koolides: Jamestowni algkoolis, Williamsburgi põhikoolis ja Yorktowni keskkoolis. Keskkoolis kuulus ta kisakoori.

Juba keskkoolis käis ta praktikal Washingtonis uudisteraadios. 1975 astus ta Virginia ülikooli inglise keelt ja ajalugu õppima. Ta lõpetas 1979. Ta töötas mitmes tele- ja raadioettevõttes, sealhulgas ABC-s, CNN-is ja NBC-s. Töö eest pälvis ta Associated Pressi auhinna ja Emmy. 1991–2006 oli ta NBC saate "Today" kaassaatejuht. Ta oli 2000. aasta suveolümpiamängude avamise ülekande kaassaatejuht. Ta on alates 2006 CBS õhtuste uudiste saatejuht ja peatoimetaja ning USA esimene igaõhtuse uudisteprogrammi naissaatejuht, kelle kõrval ei ole meessaatejuhti.

Eriti tuntuks sai Couric oma intervjuudega USA asepresidendikandidaadi Sarah Paliniga. Seda intervjuusarja vaatas massiliselt inimesi ja seda peetakse üheks põhjuseks, miks John McCaini presidendiks ei valitud. Intervjuudes jättis Palin vastamata teinekord tühisena tunduvatele küsimustele, näiteks missuguseid ajalehti ta loeb ja mis pani teda huvituma välispoliitikast. Kommentaatorite sõnul ei olnud Couric Palini suhtes vaenulik ega kiuslik, lihtsalt Palin ise tegi ennast naeruväärseks.

Couric eelistab kanda lühikesi seelikuid ning see on tema välimuse kõige iseloomulikum ja tuntum joon. Ta ei eralda iseend ja intervjueeritavat raske lauaga, ei varja intervjuu ajal oma jalgu.

Katie Couric abiellus 1989 Jay Monahaniga. 1991 sündis nende vanem tütar Elinor ja 1996 teine tütar Caroline.

1998 suri Jay 42-aastaselt jämesoolevähki ning sellest ajast on Couric teadvustanud vaatajate seas jämesoolevähiohtu. Sellega on ta suurendanud USA-s jämesoolevähiuuringutel käinud inimeste hulka. 2001 suri tema 10 aastat vanem õde Emily, kes oli USA Esindajatekoja saadik, kõhunäärmevähki. Katie oli väga aktiivne NHL-i kampaanias "Hoki vähi vastu". 2005 avaldas ta saates omaenda mammogrammi, lootes edendada võitlust rinnavähiga. Tegevuse eest vähivastases võitluses nimetati ta UNICEFi hea tahte saadikuks.