Interflug

Allikas: Vikipeedia
Interflugi logo ühel firma lennukil

Interflug oli aastatel 19581991 tegutsenud Saksa DV riiklik lennufirma. Lennujaama baasjaam oli Berliini Schönefeldi lennujaam

1. juulil 1955, peale Berliini Schönefeldi lennujaama tsiviilkasutusse andmist, alustas tegevust SDV esimene lennufirma Deutsche Lufthansa, mida peeti Weimari vabariigi ja Kolmanda riigi aegse lennufirma Deutsche Luft Hansa järglaseks, kuigi Lääne-Saksa Lufthansa oli õigused brändi kasutamiseks juba 1954. aastal endale ostnud.

Kui sai selgeks, et Deutsche Lufthansa kaotab kohtuasja, loodi 18. septembril 1958 Interflug nn. tagavarafirmana, mis tegi tšarterlende. Lufthansa takistas Deutsche Lufthansa vastuvõtmist Rahvusvahelisse Lennutranspordi Ühendusse, ka Rahvusvahelise Tsiviillennunduse Organisatsiooni liikmeks ei saanud DL saada, kuna kumbki Saksamaa ei olnud toona ÜROsse vastu võetud. Seepeale likvideeriti Deutsche Lufthansa 1. septembril 1963 ja Interflugist sai SDV uus riiklik lennufirma.

Interflugi omanikuks oli SDV riik, ettevõte koos 8,000 töötajaga allusid SDV Riiklikule Kaitsenõukogule, millele kuulus kõrgeim kontroll SDV relvajõudude üle. Enamus Interflugi piloote olid Rahvusliku Rahvaarmee (NVA) reservohvitserid ja seega pidid nad ka olema Saksamaa Sotsialistliku Ühtsuspartei (SED) liikmed, kõiki ettevõtte lennukeid tohtis igal ajal rekvireerida sõjaväelistel eesmärkidel. Näiteks 1978-1982 ettevõtte direktoriks olnud Klaus Henkes oli enne ametisse nimetamist olnud SDV õhuväe kindral. Lennuteenindaja kandidaadid pidid saama Stasi heakskiidu, mille käigus uuriti nende nn. poliitilist usaldusväärsust, et vältida espionaaži ja põgenemisi Läände. Meeskondadel ei lubatud vennastuda mittesotsialistlike maade meeskondadega.

1980. aastatel oli ettevõtte lennukipark vananemas - Nõukogude lennukid kulutasid palju rohkem kütust kui Lääne omad ja müra tõttu pidid firma lennukid maksma palju suuremaid maandumismakse.

Pärast Saksamaa ühinemist 1991. aastal ettevõtte tegevus lõpetati, viimane lend Berliinist Viini ja tagasi Tu-134 lennukiga toimus 30. aprillil 1991.

Lennukipark[muuda | muuda lähteteksti]

Pikka aega kasutas Interflug ainult Nõukogude Liidu ja Tšehhoslovakkia päritolu lennukeid.

Lennukipark aastal 1989[muuda | muuda lähteteksti]

Tüüp Arv
Airbus A310 3
Iljušin Il-18 8
Iljušin Il-62 11
Tupolev Tu-134 18

Varem kasutatud lennukid[muuda | muuda lähteteksti]

Sihtkohad[muuda | muuda lähteteksti]

1959[muuda | muuda lähteteksti]

Siseriiklikud (suleti 1980)[muuda | muuda lähteteksti]

Rahvusvahelised[muuda | muuda lähteteksti]

Hilisemad[muuda | muuda lähteteksti]

Aafrika[muuda | muuda lähteteksti]