Indrek Särg

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Indrek Särg kohtumas tartlastega.

Indrek Särg (sündinud 26. aprillil 1966) on eesti kirjandustegelane, pedagoog ja poliitik.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Indrek Särg lõpetas Tartu Ülikooli eesti filoloogina 1990. aastal ning täiendkoolituse juhtimise alal 2005. aastal Tallinna Ülikoolis.

Akadeemiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on töötanud õpetajana Hugo Treffneri Gümnaasiumis, majandusdirektorina Tartu Lastekunstikoolis, õppejõuna Tartu Õpetajate Seminaris, Tartu Ülikoolis ja Tartu Teoloogia Akadeemias, külalisõppejõuna Mordva Riiklikus Ülikoolis ning esinenud külalisloengutega Helsingi ja Tampere ülikoolides.[1] 1998. aasta lõpul õpetas ta Avatud Eesti Fondi toel Tartu Ülikooli magistrandina Saranski Ülikoolis eesti keelt ja kirjandust.

Muu keele ja kirjandusega seotud töö ja tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on töötanud 1980. aastatel Kostabi lehe toimetajana ja kooliõpetajana, avaldanud kirjandusest ja kultuuripoliitikast retsensioone, ülevaateid ja esseid ajakirjades Vikerkaar ja Looming.

Särg on korraldanud rahvusvahelisi teaduskonverentse, ekspeditsioone sugulasrahvaste uurimiseks ja ühistegevuse konverentse. Särg kuulub Eesti Kirjanduse Seltsi juhatusse ja MTÜ Kesk-Eesti Metsaomanikud toimkonda.[1][2] Ta on Tartu Noorte Autorite Koondise liige. Särg on toimetanud NAKi almanahhe "AlmaNAK" (1988–1989) ja "Hea raamat" (1998).

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Jaanuaris 2015 astus Särg Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks.[3]

Indrek Särg rääkimas rahvaga Konservatiivide Klubis 8.10.2021

Ta kandideeris Tartus 2015. aasta Riigikogu valimistel ja kogus 116 häält.[4]

Pärast valimisi sai Särjest erakonna Tartu ringkonna esimees. Ta lubas hakata korraldama Tartus väitlusüritusi, kaasata senisest enam erakonna töösse seeniore ja korraldada noorteliikumise Sinine Äratus üritusi.[1]

2017. aasta KOV valimistel valiti ta 1604 häälega Tartu linnavolikokku.[5]

2019. aasta Riigikogu valimistel Tartus sai Indrek Särg 2223 häält. Eesti merekooli Tartu filiaali juhataja ja EKRE Tartu ringkonna juht Indrek Särg kogus valimistel 2223 häält, mis oli Emajõelinnas kuues ning üle Eesti 56 tulemus. Meie valimissüsteemi iseärasuste töttu pääses Tartust EKRE esindajana Riigikokku hoopis 566 häält kogunud Ruuben Kaalep, mitte Särg, kes sai parteikaaslasest neli korda rohkem hääli.

28. mail 2019. aastal heideti ta EKRE juhatuse koosoleku otsusel erakonnast välja, kuna ta olevat korduvalt ja jämedalt rikkunud erakonna põhikirja. Särg peab enda välja viskamise peamiseks põhjust arusaamatuks.

14.09.2021 asutas Tartus koos rahvuskonservatiivse ideoloogi Sten-Hans Vihmariga MTÜ Konservatiivide Klubi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]