Tartu Lastekunstikool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tartu Lastekunstikool

Tartu Lastekunstikool on vanim kunsti-huvihariduskool Eestis. Koolis saab süvendatult õppida mitmesuguseid kunstiaineid alates joonistamisest ja maalimisest kuni fotograafia ja tänavakunstini.

Tartu Lastekunstikooli asutas 1957. aastal teenekas kunstipedagoog Aleksander Remmel. Esialgu õppisid koolis vaid paarkümmend õpilast tuntud kunstniku ja poeedi Aleksander Suumanni käe all joonistamist. Ajapikku suurenes õpilaste arv ning õppekavasse lisandusid kompositsiooni- ja maaliõpetus.

Direktor Enn Tegova ajal kolis Tartu Lastekunstikool Jakobi tänav 52 majja. Uus avarate ruumidega koolimaja meelitas kohale veelgi õppureid, õpetajaskond kujunes linna nooremast kunstnikkonnast. Täiendati skulptuuri õpetamise metoodikat (plastiliin asendati saviga), loodi graafikaklass, raamatukogu ning Lastekunstikooli galerii - Jakobi galerii.

Alates 2005. aastast tegutseb Tartu Lastekunstikool kahes majas – Tiigi 61 asuvas peamajas ja Jakobi 52 korporatsioonile Fraternitas Liviensis kuuluvas majas.

Õppijatel on võimalik valida erinevate õppevormide vahel. Tegutsevad laste kunstistuudio (5-8-a), eelkool (9-10a), kunsti põhiõpe (11-16a), stuudiõpe (11-16-a) ning noorte kunstistuudio (16-26-a). Lisaks klassikalisele kunstiainetele nagu joonistamine, maalimine, kompositsioon ja vormiõpetus tegeletakse koolis ka kaasaegsete distsipliinidega nagu arvutigraafika, fotograafia, tänavakunst, loovus- ning disainiõpetus.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]