Heimar Lenk

Allikas: Vikipeedia
Heimar Lenk (2011)
Heimar Lenk (2006)

Heimar Lenk (sündinud 17. septembril 1946 Tallinnas) on eesti ajakirjanik ja poliitik. Ta on Eesti Keskerakonna liige alates 1994. aastast.

Heimar Lenk õppis Tallinna Polütehnilises Instituudis ja kaugõppes Moskva Riiklikus Ülikoolis ning töötas Eestis ajalehtede Säde, Õhtuleht, Rahva Hääl ja Noorte Hääl juures.

1974–1983 töötas Heimar Lenk Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis, 19831995 tegi ta Eestis reportaaže Moskva raadio- ja telekanalitele.

1996. aastal läks Lenk tööle Sõnumilehte.

1999–2003 oli Heimar Lenk Keskerakonna häälekandja ajalehe Kesknädal peatoimetaja. Kesknädalasse kutsus Lengi 1998. aasta juulikuu lõpupoole telefonitsi tolleaegne Tallinna Linnavolikogu esimees Edgar Savisaar.

Ta on olnud Tallinna Linnavolikogu liige 20022005 ja Riigikogu liige alates 2003. aastast.

Lenk kandideeris ka 2011. aasta Riigikogu valimistel, sai 2807 häält ja osutus valituks.

2012. aastast alates teeb Lenk Tallinna linnale kuuluvas telekanalis Tallinna TV saadet ,,Meedia keskpunkt". Saadet kutsus tegema ajalehe Kesknädal peatoimetaja Urmi Reinde.

Lenk mängib raadiojaamades Ruut FM ja Raadio Marta šellakplaate.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Heimar Lengi õde on Marika Tuus. Lengi abikaasa on Helle Virt-Lenk. Heimar tegi Hellele 2016. aasta aprillis abieluettepaneku. Lenkid abiellusid sama aasta 24. juunil Otepää kirikus.

Heimar Lengile meeldib klassikaline Rock'n'roll, punane värv ja õlu. Lengi lemmikluuletaja on Arvi Siig. Lenkile meeldib pildistada. Lapsena meeldis Lengile teha ise raadiosaateid. Lengi esimene palk oli 13 rubla, mille eest ta ostis kaks konjakit, tordi ja viis Õhtulehe esimese peatoimetaja Heino Dengo tütre Viivi Dengo öösel taksoja koju.

Lenki viimane artikkel ajakirjanikuna töötades rääkis Eesti presidendi Lennart Meri kriitikast Tallinna lennujaamas leviva haisu suunas.

Lenki on mõjutanud ameerika kirjaniku Robert Greene’i raamat ,,48 võimuseadust" ja raamat ,,Bilderbergi grupi saladus".

Lengile meeldivad Eesti Draamateatri etendused „Kevade” ja „Suvi”.

Lenki lemmikkohvik on Tallinnas asunud kohvik Pärl, kuna seal tehti tema arvates võimsamaid kilupirukaid.

Lenki lemmiklugu on USA laulja Elvis Presley ,,Surrender".

Lenk elas enne abiellumist Tallinnas Nõmmel, ent pärast abiellumist elab Põlvas kortermajas koos abikaasa ja abikaasa emaga.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]