Eesti Kirjanike Kooperatiiv: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
PResümee puudub
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
[[Pilt:Eesi Kirjanike Kooperatiiv.jpg|thumb]]
[[Pilt:Eesi Kirjanike Kooperatiiv.jpg|thumb]]
'''Eesti Kirjanike Kooperatiiv''' oli aastatel [[1950]]–[[1994]] [[Lund]]is tegutsenud [[kirjastus]].
'''Eesti Kirjanike Kooperatiiv''' oli aastatel [[1950]]–[[1994]] Rootsis [[Lund]]is tegutsenud [[kirjastus]].


Eesti Kirjanike Kooperatiiv oli suurim [[eestlased|eesti]] pagulaskirjastus, mis tegutses [[Rootsi]] põgenenud eesti [[kirjanik]]e ühisettevõttena. Kirjastus tegeles aktiivselt ka raamatute levitamise ja eesti kirjanduse populariseerimisega maailmas. Kirjastuse asutamise juures olid kõige aktiivsemad kirjanikud [[August Gailit]], [[Bernard Kangro]] ja [[Valev Uibopuu]] ning rahastaja [[Enn Vallak]].
Eesti Kirjanike Kooperatiiv oli suurim [[eestlased|eesti]] pagulaskirjastus, mis tegutses [[Rootsi]] põgenenud eesti [[kirjanik]]e ühisettevõttena. Kirjastus tegeles ka raamatute levitamise ja eesti kirjanduse populariseerimisega maailmas. Kirjastuse asutamise juures olid kõige aktiivsemad kirjanikud [[August Gailit]], [[Bernard Kangro]] ja [[Valev Uibopuu]] ning rahastaja [[Enn Vallak]].


Raamatute seljal oli [[Endel Kõks]]i kavandatud tiibhobuse kujutis.
Raamatute seljal oli [[Endel Kõks]]i kavandatud tiibhobuse kujutis.

Redaktsioon: 23. mai 2019, kell 03:30

Eesti Kirjanike Kooperatiiv oli aastatel 19501994 Rootsis Lundis tegutsenud kirjastus.

Eesti Kirjanike Kooperatiiv oli suurim eesti pagulaskirjastus, mis tegutses Rootsi põgenenud eesti kirjanike ühisettevõttena. Kirjastus tegeles ka raamatute levitamise ja eesti kirjanduse populariseerimisega maailmas. Kirjastuse asutamise juures olid kõige aktiivsemad kirjanikud August Gailit, Bernard Kangro ja Valev Uibopuu ning rahastaja Enn Vallak.

Raamatute seljal oli Endel Kõksi kavandatud tiibhobuse kujutis.

EKK andis välja kahte seeriat: raamatuklubi põhimõttel kindla liikmeskonnaga A-seeria, kus ilmusid romaanid, novellikogud ja memuaarteosed, ning B-seeria luule, noorsooraamatute, populaarteaduslike, pilditeoste jm jaoks.[1]

Kirjastus andis välja peamiselt Rootsis, aga ka mujal elanud eesti kirjanike teoseid. Autorite hulgas olid eesti kirjanduse suurkujud:

Vaata ka

Viited

  1. Bernard Kangro (1976). Eesti Rootsis. Lund.

Kirjandus

Välislingid