Suhtekorraldus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
cat ja toim
(cat ja toim)
{{toimeta}}
'''Suhtekorraldus''' on inimese, organisatsiooni, asutuse või ettevõtte suhete korraldus [[meedia]] ja [[avalikkus]]ega eesmärgiga mõjutada selle [[maine]]t ja kajastust. Suhtekorralduse sünonüümid on '''üldsussuhted''' ja '''avalikkussuhted''' või '''avalikud suhted''', mis on tõlge ingliskeelsest terminist ''public relations'' (lühendina ''PR'').
 
Mõiste '''avalikud suhted''' tuleb ingliskeelsest sõnapaarist ''public relations'', lühendina PR. Sageli kasutatakse selle kõrval termineid '''avalikkussuhted''', '''üldsussuhted''' ja '''suhtekorraldus'''.
 
== Definitsioon ==
Suhtekorraldus omabon vägalaiaulatuslik laiamõiste, tegevushaaretmistõttu jaon sellepärastselle eiühese oledefineerimisega suudetud talle ühte ja ainuõiget [[definitsioon]]i leidaraskusi. Järgnevalt on esitatud mitmeid erinevaid [[definitsioon]]e, milles on välja toodud suhtekorraldusele iseloomulikud jooned.
 
* 1949. aastal [[definitsioon|defineeris]] [[Avalike Suhete Instituut]] (''The Institute of Public Relations'') suhtekorraldust kui planeeritud ja toetatud pingutusi hea tahte ja vastastikkuse mõistmise loomiseks ning säilitamiseks [[organisatsioon]]i ja [[avalikkus]]e vahel.
* Lihtsustatud kujul [[defitsioon|defineeris]] [[Avalike Suhete Instituut]] 1994. aastal suhtekorraldust järgmiselt: suhtekorraldus on [[reputatsioon]], mis on kujunenud selle põhjal, mida sa teed, mida sa ütled ja mida teised ütlevad sinu kohta – teisisõnu, suhtekorraldus on [[distsipliin]], mis aitab kujundada [[reputatsioon]]i eesmärgiga olla aktsepteeritud, nii saada kui anda tuge ning mõjutada arvamust ja käitumist.
* [[Mexico]]s 1978. aastal toimunud [[Ülemaailmne Suhtekorraldusühingute Assamblee|Ülemaailmsel Suhtekorraldusühingute Assambleel]] (''World Assambly of Public Relations'') töötasid suhtekorralduspraktikud välja järgmise [[definitsioon]]i: suhtekorraldus on [[kunst]] ja [[sotsiaalteadus]], mille eesmärk on analüüsida [[trend]]e, ennustada nende tähtsust ja tähendust, konsulteerida [[organisatsioon]]i liidreid ja viia täide tegevusprogramme, mis kajastaksid nii [[organistatsioon]]i kui [[avalikkus]]e huve.
* Rahvusvaheline [[Avalike Suhete Assosiatsioon]] [[definitsioon|defineeris]] 1987. aastal suhtekorraldust kui kogu [[organisatsioon]]i suhtlemisprotsessi pidevat ja plaanipärast [[juhtimine|juhtimist]] eesmärgiga saavutada mõistmine, toetus ja kontakt [[organisatatsioonorganisatsioon]]i või [[institutsioon]]i ning teatavate [[sihtgrupp]]idega, kellega on juba kontakt olemas või kellega soovitakse kontakti saada. Sealjuures väärtustatakse [[avalik arvamus|avalikku arvamust]] ning korrelegeeritakse sellega võimaluse piires oma tegevust nii, et etteplaneeritud ja laiahaardelise [[infovahetus]]e abil tagada tõhus koostöö ning ühiste huvide elluviimine.
 
Suhtekorralduse peamiseks eesmärgiks on organisatsiooni eesmärkide saavutamine.
[[Kategooria:Majandus]]
[[Kategooria:Sotsioloogia]]
[[Kategooria:Suhtekorraldus]]
 
[[ar:علاقات عامة]]
27 275

muudatust

Navigeerimismenüü