Erinevus lehekülje "Toomas Sutt" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 575 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
'''Toomas Sutt''' ([[11. november]] [[1938]] [[Pärnu]] – [[5. juuli]] [[1994]] [[Tartu]]) oli eesti [[teadusfilosoof]] ja [[bioloog-geneetik]], kelle peamisteks valdkondadeks olid eluteaduste alused ja [[evolutsioon]]i suunalisuse probleem. Hiljem lisandus tugev huvi [[bioeetika]] küsimuste vastu, sealhulgas seoses [[antroopsusprintsiip|antroopsusprintsiibiga]]. T. Sutt on avaldanud üle 70 teadusliku artikli ja sadakond esseed teoreetilise bioloogia, evolutsiooniteooria, bioloogia filosoofia, bioloogia ajaloo jateoreetilise ökoloogia alalt. Toomas Sutt oli ka teadusliku mõtteviisi ja uute teadussaavutuste populariseerija.
Ta osales aktiivselt K. E. von Baeri muuseumi loomises ning tema teaduspärandi tutvustamises; oli Baeri 200. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvahelise konverentsi peakoordinaator. Ka oli ta juhtivalt tegev rea rahvusvaheliste ja kohalike teoreetilise bioloogia ja evolutsiooniteooria alaste teadusfoorumite korraldamisel ning vastavate publikatsioonide toimetamisel ja kirjastamisel.
 
 
==Õpingud==
 
Toomas Sutt õppis [[Pärnu Ühisgümnaasium|Pärnu I Keskkoolis]], mille lõpetas 1957. aastal. Enne ülikooliõpinguteõpingute algust 1961. aastal [[Tartu Riiklikus ÜlikoolisÜlikool]]is töötas ta Pärnu Tsentraal-Töö-Hoiukassa kontrolönina ja Eesti Põllumajandusprojektis tehnikuna.
1966.aastal lõpetas ta [[Tartu Ülikool]]iÜlikooli bioloog-geneetikuna.
1970–1973 õppis Toomas Sutt paralleelselt Tartu ja [[Leningradi Ülikool]]i juures aspirantuuris.
1974. aastal kaitses ta Leningradis [[kandidaadikraad]]i (PhD) filosoofias väitekirjaga "Filosofskije aspekty problemy napravlennosti organicheskoj evoljucii".
1979–1992 oli ta seotud [[Eesti Põllumajandusakadeemia]] (praegune [[Eesti Maaülikool]]) filosoofia kateedriga.
 
70

muudatust

Navigeerimismenüü