Eesti Ornitoloogiaühing

Allikas: Vikipeedia

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) on vabatahtlik ühendus, mille eesmärkideks on Eesti linnustiku kaitse, uurimine ja tutvustamine.

EOÜ asutati 1. mail 1921. Pikka aega Eesti Ornitoloogiaühing ei tegutsenud, sel ajal oli peamiseks ornitolooge koondavaks organisatsiooniks Eesti Looduseuurijate Seltsi ornitoloogiasektsioon. Alates 2000. aastast on ta rahvusvahelise linnukaitseorganisatsiooni BirdLife International koostööpartner Eestis.

EOÜ juures töötab neli alalist komisjoni:

Kaks korda aastas annab EOÜ välja ajakirja Hirundo. Alates märtsist 2008 ilmub linnuleht Tiirutaja. Ühingul on oma erialane raamatukogu.

27. novembril 2012 pälvis ühingu projekt "Linnuõpe loodusainete õpetajatele" Aasta keskkonnateo auhinna ja sellega kaasneva 1000 euro suuruse rahalise preemia.

EOÜ korraldab linnukaitsetalgute annetuste kogumiseks igaastaselt Tartu loodusmaja saalis loodusteemalist mälumängusarja. Lisaks korraldab EOÜ aasta linnu teemalisi postkaardivõistlusi.[1]

2017. aasta 29. septembrist kuni 1. oktoobrini korraldab EOÜ Soontaga looduskaitsealakassikaku kriitilisest seisust ajendatud linnukaitsetalgu. Sama aasta korraldab EOÜ Võrumaal musta-toonekure teemalise talgu.[1]

EOÜ juhataja on aastail 2003–2018 olnud Andres Kalamees. Alates 2018. aasta 1. märtsist on EOÜ juhataja Margus Ots.[2]

2018. aasta seisuga on EOÜ-l üle 520 liikme.[3]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]