Peep Veedla

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Peep Veedla 2018. aastal

Peep Veedla (sündinud 11. oktoobril 1961 Järva maakonnas Kaalepis) on Eesti muusikaprodutsent, festivali- ja kontserdikorraldaja ning harrastusornitoloog.

Ta on õppinud Seidla Algkoolis, Aravete 8-klassilises koolis ja Tapa 1. Keskkoolis, mille lõpetas 1980. aastal. Õpinguid jätkas Tallinna 2. Tehnikakoolis ja Eesti Põllumajanduse Akadeemias, kuid nendes valdkondades, millega ta suurema osa oma elust tegelenud, on ta autodidakt.

1989–1996 töötas Eesti Noorte Loodusmajas ja Noortemajas TELO majandusjuhataja ja ornitoloogiaõpetajana. 1996 asus juhtima helikandjate hulgimüügifirmat TopTen, olles ise üks selle loojatest. Aastal 2000 alustas TopTen ka heliplaatide ja -kassettide produtseerimist ja väljaandmist.

Peep Veedla on olnud popansamblite Nightlight Duo, Vanilla Ninja, Nexus, Dynamint, Pasadena jt. loomise juures. Tema initsiatiivil said taas ellukutsutud ansamblid PS Troika ja Polyphon.[1]

Alates 1988. aastast on olnud üks roheliste rattaretkede “Kuidas elad, …?” korraldajatest. Koos Aarne Valmisega on nad neid rattaretki korraldanud üle 30 aasta. Aastatel 2000–2007 osales Peep Veedla eestlastele Soomet tutvustavate rattaretkede “Kuidas elad, Soome?” korraldamises.

Peep Veedla korraldab aastast 2008 festivali Viru Folk. Samast aastast alates on tema korraldada koos Villu Veedlaga Kaunid Kontserdid Käsmus.

Alates 1976. aastast kuulub Peep Veedla Eesti Ornitoloogiaühingusse (kuni aastani 1991 Eesti Looduseuurijate Seltsi ornitoloogiasektsioon). Ta on kuulunud EOÜ juhatusse ja nõukogusse, olnud lühiajaliselt nõukogu aseesimees ja esimees.[2]

Peep Veedla on avaldanud neli linnuraamatut.[3] Ta on kirjutanud lindudest üle 60 luuletuse ja lauluteksti.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

  • 1992 – "Linnusõnastik"
  • 1993 – "Toidulaualugu"
  • 2008 – "Lindudega sõbraks"
  • 2009 – "Pöialpoiss - made in Luxembourg: värsse lindudest"

Viited[muuda | muuda lähteteksti]