Eesti Matkaliit

Allikas: Vikipeedia

Eesti Matkaliit (lühend EML) on Eesti mittetulunduslik ühendus, mis on katusorganisatsiooniks matkaklubidele ja firmadele. [1] EML juures tegutsevad: kutsekomisjon, matkakomisjon, matkaradade komisjon jt. Liikmesorganisatsioonides tegeldakse mitmesuguste matkaliikidega: jalgsimatkamine, jalgrattamatkamine, mägimatkamine, suusamatkamine, automatkamine ja veematkamine. EML on Euroopa Rändurite Assotsiatsiooni (ERA) liige alates 1993. aastast ja osaleb ERA komisjonide töös. EML on alaliiduna Eesti Olümpiakomitee (EOK) liige. EML korraldab regulaarselt Eesti matkatehnika meistrivõistlusi, väljastab Põhjatähe Matkajuhi ja Matkateenete märke, Põhjatähe ja Põhjavalguse matkamärke jne.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

1989 – EML asutati aprillis Tallinna Matkamajas Eesti Matkaföderatsiooni õigusjärglasena. 9. detsembril kogunesid Tallinna Matkamajas EML-i 15 liikmesorganisatsiooni esindajad volikogu esimesele istungile, kus võeti vastu EML-i programm. 1989. aastal sooritati 640 matka 5183 osavõtjaga. Toimus 22. (kaug)matkajuhtide kokkutulek ja anti välja vastav teatmik, brošüür. See traditsioon on jätkunud siiani.

1990 – ametiühingud lõpetasid matkamise senise doteerimise (doteerimine oli alates aastast 1962). EML võeti vastu Eesti Spordi Keskliidu (praegu Eesti Olümpiakomitee) liikmeks. Esmakordselt lülitati Eesti mägimatkajate matkamarsruuti alpinistlik tõus mäetippu. Aasta jooksul sooritati 398 matka 3528 osavõtjaga.

Aasta matkaja ja aasta matkategelene[muuda | muuda lähteteksti]

 Pikemalt artiklis Aasta matkaja
 Pikemalt artiklis Aasta matkategelane

Igal aastal matkajuhtide kokkutulekul valitakse aasta matkaja ja aasta matkategelase aunimetuse laureaadid.

Eesti Matkaliidu auliikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]