Eesti Jahispordi Liit

Allikas: Vikipeedia

Eesti Jahispordi Liit (lühend EJSL) on praktilist jahilaskmist arendav organisatsioon (mittetulundusühing), mis loodi 1997. aastal Jahimeeste Seltsi Jahilaske Föderatsiooni õigusjärglasena.

Eesti Jahispordi Liit on 1997. aastast Federation Internationale de Tir Aux Armes Sportives de Chasse ehk FITASC liige.

EJSL tegeleb Eestis jahipraktiliste jahilaskeharjutustega: Sporting, Compak Sporting, Kõrge kukk, Jahikahevõistlus (JKV) ja Eestis veel vähelevinud Helies, St. Hubert jt.

Jahipraktilise jahilaskmise alla kuuluvad ka vint ja sileraudsetest relvadest lastavad jahipraktilised kuuliharjutused liikuvatele ja seisvatele märkidele, näiteks "Jooksev metssiga" lastakse sileraudse relvaga distantsilt 35 meetrit, harjutused JM-1 ... JM-7 ja 50 meetri distantsilt, harjutused VJM-1 ... VJM-4 "Jooksev põder" lastakse vintrelvast 50 ja 100 meetri distantsilt, harjutused JP-1 ... JP-4 – VSS ehk seisvad siluetid lastakse vintrelvast 100-meetriselt distantsilt.

Eesti Jahispordi Liit küll omab ja hoiab korras ka järgmisi laskeradu: kaarrada (skeet), kaevikrada (trap), paariskaevikrada (double trap), ja automaatkaevikrada (automatic trap), kuid ei tegele Eestis nende klassikaliste jahilaskmisalade arendamisega – sellega tegeleb Eesti Laskurliit.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]