Eesti Lennuspordi Föderatsioon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Lennuspordi Föderatsioon (lühend ELF) on üleriigiline Eesti lennuklubides lennuspordiga tegelevate huviliste mittetulunduslik (MTÜ) ühing.

ELF on Eesti Olümpiakomitee ja FAI Rahvusvahelise Lennuspordi Föderatsiooni (Fédération Aéronautique Internationale) liige. Igast FAI liikmesriigist saab ainult üks organisatsioon olla NAC (National Airsport Control) esindaja, milleks Eestis on ELF.

ELF-i kooskõlastusel saavad kõik lennuspordiga tegelevad Eesti alalised elanikud vajadusel FAI võistluslitsentse. ELF registreerib saavutatud rekordeid ja võistlusi Eestis, koordineerib spordikohtunike tööd ja nende kvalifitseerimist ning muud seotud tegevust. Vajalikke pädevustunnistusi väljastatakse liikmesklubide kaudu nii lenduritele, langevarjuritele kui ka tiib- ja motovarjuritele.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

23.–28. juulil 1938 Berliinis peetud konverentsil võeti Eesti Aeroklubi FAI (Rahvusvahelise Lennuasjanduse Liidu) liikmeks, ning selle otsusel määrati Eesti Aeroklubi ainuvolitatud ametlikuks FAI ainuesindajaks Eestis. Seega kujutas Eesti Aeroklubi endast ainsat seaduslikku lennuspordi võimu Eestis ning lennuspordisaavutused ja rekordid, mis polnud Eesti Aeroklubis registreeritud, ei leidnud tunnustamist Eestis ega ka rahvusvaheliselt.[1][1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Sakala nr. 85, 25 juuli 1938, Eesti Aeroklubi - F.A.I. liige

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Lennuspordi Föderatsiooni koduleht