Eesti Lennuspordi Föderatsioon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eesti Lennuspordi Föderatsioon (lühend ELF) on üleriigiline Eesti lennuklubide ja lennuspordiga tegelevate huviliste mittetulunduslik ühing (MTÜ).

ELF on Eesti Olümpiakomitee ja FAI Rahvusvahelise Lennuspordi Föderatsiooni (Fédération Aéronautique Internationale) liige. Igast FAI liikmesriigist peab üks organisatsioon olema NAC (National Airsport Control) esindaja, milleks Eestis on ELF. NAC ülesandeks on esindada liikmesriigi huve FAI administratsioonis ning osaleda FAI tegevuses.

ELF-i kaudu saavad lennuspordiga tegelevad Eesti alalised elanikud taotleda FAI võistluslitsentse. ELF registreerib saavutatud rekordeid ja võistlusi Eestis, koordineerib spordikohtunike tööd ja nende kvalifitseerimist ning muud seotud tegevust. ELF väljastab hobilendurite, langevarjurite, tiibvarjurite ja motovarjurite pädevustunnistusi vastavate sportlaste liikmesklubide kaudu.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

23.–28. juulil 1938 Berliinis peetud konverentsil võeti Eesti Aeroklubi FAI (Rahvusvahelise Lennuasjanduse Liidu) liikmeks, ning selle otsusel määrati Eesti Aeroklubi ainuvolitatud ametlikuks FAI ainuesindajaks Eestis. Seega kujutas Eesti Aeroklubi endast ainsat seaduslikku kanalit reguleerida lennusporti Eestis ning lennuspordisaavutused ja rekordid, mis polnud Eesti Aeroklubis registreeritud, ei leidnud tunnustamist Eestis ega ka rahvusvaheliselt.[1][1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Sakala nr. 85, 25 juuli 1938, Eesti Aeroklubi - F.A.I. liige

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Lennuspordi Föderatsiooni koduleht