Eesti Squashiföderatsioon

Allikas: Vikipeedia

Eesti Squashiföderatsioon (algselt Eesti Squashi Liit) on 1997. aastal loodud spordialaliit, mis ühendab squash'iga (ehk seinatennisega) tegelevaid Eesti spordiklubisid ja eraisikuid. Tegu on mittetulundusühinguga, mis kuulub Eesti Olümpiakomitee ja Euroopa Squashiföderatsiooni liikmeskonda.

Põhitegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Squashiföderatsiooni (edaspidi ESqF) põhitegevuseks on squash'i arendamine ning sellealase tegevuse koordineerimine ja üldistamine Eestis. ESqF ühendab squash'iga tegelevaid ja squashi propageerivaid klubisid, sportlasi, noori ja harrastajaid ning esindab nende huvisid Eestis, Rahvusvahelises squashiföderatsioonis (WSF), Euroopa Squashiföderatsioonis (ESF) ja mujal väljaspool Eestit.

ESqF väärtustab ausat mängu, võrdsust, ühtekuuluvust, tervislikku ja aktiivset elu ning elukestvat enesearendamist.

Juhatus ja liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Squashiföderatsiooni juhatusse kuuluvad alates 10.09.2014 Aliis Allas ja Ardo Nõmm. Liikmeskonna moodustavad Eesti squashiklubid: MTÜ Castor Squash, OÜ Eesti Squashiakadeemia, Spordiklubi Saarde, Spordiklubi Tääksi, Tallinn Squash Rackets Club MTÜ, Tartu Squashiklubi.

ESqF Maailma Squashiföderatsiooni täisliikmena[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Squashiföderatsioon on alates 2017. aasta 3. detsembrist ka WSF-i (Maailma Squashiföderatsiooni) täisliige. Prantsusmaal Marseilles toimunud WSF-i konverentsil ja üldkoosolekul, kus hääletati ka Eesti Squashiföderatsioon täisliikmeks. ESqF on Euroopa Squashiföderatsiooni täisliige ja siiani on olnud WSF-i hääleõiguseta lihtliige. Täisliikme staatus annab ESqF-ile üldkoosolekul hääleõiguse, võimaluse osaleda WSF-i erinevate komisjonide töös ning kandideerida ka WSF-i juhtkonda. Osalemine WSF-i töös aitab ESqF-il kaasa rääkida ala arendamisel ja sisuliste otsuste langetamisel, samuti tuua Eestisse uusi teadmisi, oskusi, kontakte ja muid ressursse ala arendamiseks.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]