Eesti Vibuliit

Allikas: Vikipeedia

Eesti Vibuliit (lühend EVL) on vaba algatuse alusel avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik vabatahtlik ühendus, mille põhitegevus on suunatud vibuspordi arendamisele Eestis.

Liikmesus ja tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Vibuliit, kui spordialaliit spordiseaduse tähenduses, on vibusporti harrastavate eraõiguslikest juriidilisest isikutest spordiklubide üleriigiline ühendus. Ta on Maailma Vibulaskmise Föderatsiooni (World Archery Federation) ja Euroopa Vibulaskmise Föderatsiooni (World Archery Europe) liige 1993. aastast, samuti Eesti Olümpiakomitee ning Eesti Seeniorspordi ja Spordiveteranide Liidu liige.[1] Rahvusvaheliste Föderatsioonide liikmena esindab liit vibusporti Eestis ning omab ainuõigust korraldada reeglitele vastavaid üleriigilisi tiitlivõistlusi ning anda välja vastavaid tiitleid. Vibuliidu liikmeskonda kuulub Eestis 19 juriidilist isikut (klubi).

EVL juhindub oma tegevuses mittetulundusühingute seadusest, Spordiseadusest ja teistest Eesti Vabariigi õigusaktidest, oma põhikirjast, Maailma antidopingu koodeksist, Euroopa spordi hartast, Eesti spordi hartast, WAF, WAE ning EOK poolt kehtestatud aktidest ja suunistest.

EVL peamiseks eesmärgiks on tagada oma tegevusega WAF reeglitega kooskõlas vibuspordi tasakaalustatud ja jätkusuutlik areng Eestis. Liit propageerib ning koordineerib saavutuslikku ja harrastuslikku vibusporti Eestis, samuti esindab Eesti vibusporti rahvusvahelisel tasandil.[2]

Eesti Vibuliit koostab Eestis võistluskalendri, väljastab eri vanuseklassidele normid sportlaste tiitlivõistlustele ja maailma karikavõistluste etappidele pääsemiseks, komplekteerib tulemuste põhjal koondised ja korraldab nende osalemise rahvusvahelistel võistlustel. Välinormid tiitlivõistlustele pääsemiseks on koostatud sportvibu ja plokkvibu võistlusharjutuste jaoks vanuseklassidele U-18 noormehed ja neiud, U-21 mehed ja naised, üle U-21 vanusega mehed ja naised. Normid koostatakse varasemate rahvusvaheliste tiitlivõistluste protokollides fikseeritud tulemuste alusel.[3]

Vibuliit selgitab Eesti parimaid vibulaskureid igal aastal 11 kategoorias vastava statuudi alusel.[4]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Liikmesus rahvusvahelistes organisatsioonides. Eesti spordiregister. Vaadatud 02. august 2023.
  2. Eesti Vibuliidu põhikiri.
  3. Eesti koondise normid. Vaadatud 02. august 2023.
  4. Aasta sportlaste valimine. vibuliit.ee

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]