Club Angel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Club Angeli signatuur

Club Angel oli aastatel 20042010 tegutsenud väike siserõduga ööklubi ja eraldi vaba sissepääsuga kohvik (Angel Café), mis asus Tallinna vanalinnas aadressil Sauna 1. Juugendstiilis hoones läbi kahe korruse asunud glamuurse interjööriga asutus võttis eeskujuks Studio 54 ööklubi New Yorgis ning Shadow Lounge'i ööklubi Londonis ja Queeni ööklubi Pariisis. Angeli kohvik valiti ka Hõbelusika gala nominendiks, olles sellisena Tallinna parim kohvik. Caesari salat, meekanatiivad ja Pad Thai olid suured menuroad. Klubis esinesid ja astusid laval üles pea kõik Eesti lauljad ja lisaks rahvusvahelised staarid, näiteks Dana International Iisraelist, Fabrizio Faniello Maltalt, Manmeadow Rootsist, Pet Shop Boys Suurbritanniast, Sherry Vine Ameerika Ühendriikidest, Megapaula, Inga, Miss Bitch, Kalkkuna Soomest, jpt.

Angeli omanikud olid vennad Rebased, Pädaste mõisnikud ja Reimo Mets, kes juhtis ka klubi kuni 2007. aastani.

Kuni 2009. aastani asus Club Angeli kõrval Baltimaade vanim geibaar X-Baar.

Pidulised[muuda | muuda lähteteksti]

Kunagise geiklubi Club Angeli esine Sauna tänav
(klubi asus parempoolses hoones)

Kinnise ööklubi sihtgrupiks olid täiskasvanud homoseksuaalsed inimesed ja nende vabameelsed sõbrad, sellepärast kehtis ka range uksepoliitika[1]. Sissepääs oli tagatud klubikaardi alusel, milleks oli esmalt vaja doormanager'i heakskiitu või vähemalt kahe klubi liikme soovitust. Algusaastate klubiõhtutel lookles klubi ukse taga pikk järjekord, isegi talviti.

Muusika ja etteasted[muuda | muuda lähteteksti]

Club Angelis mängiti parimaid tantsulugusid läbi aegade. Muusikastiilide spekter oli lai: diskost popini, džässist house'ini, sekka ka funk'i ja latinot. Angeli külalisesinejateks olid maailmatasemel bändid, kodu- ja välismaised DJ-d. Öösiti toimusid ka go-go tantsijatega showprogrammid, sealhulgas drag-showd.

Iga klubiöö, mis algas kell 23.00, lõppes kella 04.00 paiku Robbie Williamsi looga "Angels".

Inimesed[muuda | muuda lähteteksti]

Ööklubi üks omanikke oli ettevõtja Peeter Rebane ning tegevjuht esialgu Maret Soom ja hiljem Reimo Mets ning Siim Kumari. Meestöötajate riided disainis Gerly Tinn ning trendikaid noormehi kujutavate seinafotode jumestaja oli Katrin Sangla. Elava tulega kaminaga nii-öelda chill-out kohviku joogi- ja toidukaardi looja oli Imre Sooäär. Klubis pidutses aeg-ajalt inglise tantsumuusika duo Pet Shop Boys.

Algusaastatel valvas luksusliku ööklubi tualette turbaniga vanem daam, kes jagas oma buduaaris tasu eest kompvekke, meeneid ja kaitsevahendeid.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]