Anti Kuus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Anti Kuus (sündinud 1956) on ökonomist, ettevõtja, fotograaf, laulukirjutaja ja muusikaprodutsent.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

On lõpetanud Rakvere I Keskkooli, Tallinna Polütehnilise Instituudi, Eesti Kõrgema Kommertskooli ja Yorki Ülikooli (Kanada). Tal on magistrikraad rahvusvahelises ärijuhtimises.

Anti Kuus on töötanud lauljana rokkbändis Leid (rohkem tuntud nimega Omad Poisid), ökonomistina, finantsdirektorina ja ettevõtete tippjuhina (juhatuse ja nõukogu esimehena).

Aastatel 1989–1992 oli Kuus Kuressaare linnavolikogu liige. Sotsialismilt kapitalismile üleminekuperioodi alguses (1987–1991) töötas ta Saaremaa Arenduskeskuses Arco ja tegeles aktiivselt ettevõtluse ja välismajandussuhete käivitamisega Saaremaal.

1989. aastal korraldas ta Saaremaal rahvusvahelise fotofestivali, mille kunstiliseks juhiks oli Peeter Linnap ja millest tegi dokumentaalfilmi Peeter Tooming.

1991. aastal hakkas ta tõsisemalt tegelema fotograafiaga ja temalt on ilmunud 7 menukat fotoalbumit. Läbivateks joonteks tema fotograafias on meri ja taevas erinevates variatsioonides. Tema näitusi on eksponeeritud peale Eesti veel Tšehhis ja Austrias.

1991–2000 asutas ta ettevõtted AKTA ja Aktaprint, olnud kaasasutajaks ettevõtetele Saaremaa Arenduskeskus ARCO, Laser Muusik ja Baltic Tours. Asutas ja juhtis fotoajakirja Positiiv, mille eesmärgiks oli kirjastada eesti parimat kunstilist fotot.

2000–2013 oli Aktaprindi juht ja aktsionär. Sel ajal sponsoreeris muusikafestivale Jazzkaar, Sõru Jazz, Juu Jääb ja IDeeJazz.

2016–2018 tegutses ta mentorina EAS-i ärimentorprogrammis.

Praegu tegeleb laulukirjutamise ja muusika produtseerimisega. Aprillis 2019 ilmus tema kauamängiv heliplaat "Saaremaa Blues". Plaadil teevad kaasa Mathieu Spaeter (kitarr), Raul Vaigla (bass), Andrus Lillepea (drummid), Madis Kukk (hammond-orel), Henri Kuus (akustiline kitarr), Marilin Kongo (taustalaul), Kersti Leppik (taustalaul), Sander Sokk (taustalaul), Tenno Toomistu (taustalaul), Madli Ainsalu (taustalaul) ja Liisu Siimer (taustalaul).

Muusikalised lemmikud ja mõjutajad: Led Zeppelin, The Band, King Crimson, Deep Purple, Pink Floyd, Bob Dylan, Tom Waits, Joni Mitchell, Locomotiv GT, Eric Clapton, John Wetton, Avishai Cohen, Karl Jenkins, Rein Rannap, Urmas Alender, Arvo Pärt...

Muusikaga tegelevad ka Anti Kuusi lapsed: Horret Kuus on helirežissöör (B6 Studios). Henri Kuus ja Hanna-Leana Kuus tegutsevad duona Nunnu & Rockstar.

Fotoalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Muusikaalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]