Via Hanseatica

Allikas: Vikipeedia

Via Hanseatica on tee ajalooliste hansalinnade Lübecki, Riia, Tartu ja Peterburi vahel. Via Hanseatica kuulub Pan-Euroopa transpordivõrgustikku ja on nn transpordikoridor 1A. Kogu marsruut kulgeb suunal Lübeck-Gdansk-Kaliningrad-Šiauliai-Jelgava-Riga-Valka/Valga-Tartu-Narva-St. Petersburg.

VH on: • Strateegiliselt põhjalikult planeeritud ja kiirelt arenev arenguvöönd. • Rikka kultuuri- ja ajaloopärandiga atraktiivne piirkond. • Atraktiivne ja kvaliteetne külastuspiirkond - arendatud infrastruktuuriga teed, kvaliteetsete turismitoodete ja teenustega. • Eriline ja huvipakkuv turismitoode – ühel reisil mitu riiki ja palju erinevaid kultuure. Via Hanseaticast kujundatakse kultuuri- ja ajaloohuvilisele turistile suunatud turismimarsruut, mis peaks seonduma meeltes põneva ajaloo, kauni arhitektuuri ja vaatamisväärsuste, uute teadmiste ja üllatavate faktidega, mitmekesise kultuuri, hea toidu, mõnusa õhkkonna, sõbralike inimeste ja kogu sellega, mis teeb külalise reisi unustamatuks ja eriliseks.

Via Hanseatica maismaakoridor läbib järgmisi Euroopa linnu - Kiel-Berliin-Varssavi-Kaunas-Riia-Valga-Tartu-Jõhvi-Narva-St Peterburg.

Suuremad Via Hanseatica äärsed linnad on:

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]