Võrkpall 1968. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Võrkpall 1968. aasta suveolümpiamängudel Méxicos 13.26. oktoobrini.

Mehed[muuda | muuda lähteteksti]

Olümpiavõitja 1964: NSV Liit.
10 meeskonda.

Turniirist loobusid Aafrika meister Tuneesia ja Rumeenia. Neile asendajate otsimisel ütlesid ära Alžeeria, Jugoslaavia, Ungari ja Holland. Asendusmeeskondadeks said Bulgaaria ja Belgia.

Nr.Riik12345678910GeimidVõiteKoht
1Saksa DV3:03:13:22:33:00:33:00:32:322:1264.
2Belgia0:33:10:30:30:30:33:20:30:36:2428.
3Brasiilia1:31:30:33:20:30:33:10:31:38:2529.
4Bulgaaria2:33:03:02:33:20:33:00:30:316:1746.
5Tšehhoslovakkia3:23:02:33:23:13:23:01:30:322:1563.
6USA0:33:03:02:31:30:33:10:33:215:1837.
7Jaapan3:03:03:03:02:33:03:03:01:324:672.
8Mehhiko0:32:31:30:30:31:30:31:31:36:27010.
9Poola0:33:03:03:03:13:00:33:10:318:1165.
10NSV Liit3:23:03:13:03:02:33:13:13:026:881.

1. NSV Liit: Oleg Antropov, Vladimir Beljajev, Ivan Bugajenkov, Vladimir Ivanov, Valeri Kravtšenko, Jevgeni Lapinski, Vasilius Matuševas, Viktor Mihhaltšuk, Georgi Mondzolevski, Juri Pojarkov, Eduard Sibirjakov, Boriss Tereštšuk.
2. Jaapan: Naohiro Ikeda, Masayuki Minami, Katsutoshi Nekoda, Mamoru Shiragami, Isao Koizumi, Kenji Kimura, Yasuaki Mitsumori, Jungo Morita, Tadayoshi Yokota, Seiji Ohko, Tetsuo Sato, Kenji Shimaoka.
3. Tšehhoslovakkia: Antonín Prochazka, Jiři Svobodo, Lubomir Zajiček, Josef Musil, Karel Smolka, Vladimir Petlak, Petr Kop, Frantiček Sokol, Bohumil Golian, Zdenek Groessl, Pavel Schenk, Drahomir Koudelka.

Naised[muuda | muuda lähteteksti]

Olümpiavõitja 1964: Jaapan.
8 naiskonda.

Nr.Riik12345678GeimidVõiteKoht
1Lõuna-Korea3:13:10:33:00:32:30:311:1435.
2Tšehhoslovakkia1:33:10:33:03:20:31:311:1536.
3USA1:31:30:30:31:30:31:34:2108.
4Jaapan3:03:03:03:03:03:01:319:362.
5Mehhiko0:30:33:00:32:32:30:37:1817.
6Peruu3:02:33:10:33:21:30:312:1534.
7Poola3:23:03:00:33:23:10:315:1153.
8NSV Liit3:03:13:13:13:03:03:021:371.

1. NSV Liit: Ljudmila Buldakova, Tatjana Veinberga, Valentina Vinogradova, Vera Galuška (aastast 1969 kuni surmani Dujunova), Vera Lantratova, Galina Leontjeva, Ljudmila Mihhailovskaja, Tatjana Ponjajeva, Inna Rõskal, Roza Salihhova, Tatjana Sarõtševa, Nina Smolejeva.
2. Jaapan: Setsuko Yoshida, Suzue Takayama, Toyoko Iwahara, Youko Kasahara, Aiko Onozawa, Yukiyo Kojima, Sachiko Fukunaka, Kunie Shishikura, Setsuko Inoue, Sumio Oinuma, Makiko Furukawa, Keiko Hama.
3. Poola: Krystyna Czajkowska, Jozefa Ledwig, Elzbieta Porzec, Wanda Wiecha, Zofia Szczesniewska, Krystyna Jakubowska, Lidia Chmielnicka, Barbara Niemczyk, Halina Aszkielowicz, Krystyna Krupa, Jadwiga Ksiazek, Krystyna Ostromecka.