Liis Lusmägi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Anne-Liis Lusmägi (sündinud 16. veebruaril 1981) on eesti ajakirjanik.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Lusmägi sai keskhariduse Noarootsi Gümnaasiumis (1999) ja kõrghariduse Tallinna Pedagoogikaülikoolis raadiorežii erialal (2003, kursust juhendas Härmo Saarm). 2019. aastal lõpetas ta Tallinna Majanduskoolis ja on lisaks tele- ja raaditööle ka diplomeeritud sotsiaalmeedia spetsialist.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Lusmägi alustas raadios töötamist TPÜ õpingute ajal III kursusel ehk 2002. aastal, mil läks tööle Eesti Raadiosse, tegi saateid Vikerraadios ja Klassikaraadios, suundus hiljem Raadiosse Elmar ja sealt edasi Raadio 3. Praegu töötab raadios Star FM.

2006. aastal töötades kirjutava ajakirjanikuna Postimehes, alustas ta tööd ka TV3-m juhtides koos Andri maimetsaga TV3 suvesaadet "Suveõhtu Pärnus". Aasta hiljem liitus ta aga Eesti Rahvusringhäälinguga, sest pärast Katrin Vaga tööleasumist Brüsselisse, juhtis Lusmägi koos Toomas Luhatsiga lühikest aega ETV hommikuprogrammi "Terevisioon"[1]. Lusmägi lahkus saatest lapseootuse tõttu, misjärel sai saatejuhiks Tuuli Koch [1]. Pärast lapsepuhkust asus ta tööle TV3. 2012. aasta suvel oli ta koos Pille Mineviga sarisaate "Mina elan siin" juht. Lusmägi on olnud ka TV3 "Seitsmeste uudiste" ilmateadustaja ning 2020. aastast TV3 uudistesaate "TV3 Duubel" naissaatejuht.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 "Kes? Mis? Kus?" 2008, lk. 431