Piret Järvis

Allikas: Vikipeedia
Piret Järvis
Piret Järvis  Eurolaul 2007
Piret Järvis Eurolaul 2007
Informatsioon
Sünninimi Piret Järvis
Sünniaeg 6. veebruar 1984 (33-aastane)
Tallinn
Stiil(id) rock, popmuusika
Pill(id) kitarr
Tegev 2002–
Seotud esitajad Vanilla Ninja
Tähelepanuväärsed pillid
Klaver, kitarr

Piret Järvis (sündinud 6. veebruaril 1984 Tallinnas) on eesti muusik, ansambli Vanilla Ninja kitarrist ja laulja ning telesaatejuht.

Piret sündis 6. veebruaril 1984 Tallinnas. Ta käis Tallinna 21. Koolis ning hiljem Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis, kus õppis meediat ja suhtekorraldust, ning Tartu Ülikoolis, kus õpib praegu ajakirjandust ja kommunikatsiooni.

Piret alustas laulmist kolmeaastaselt, hiljem õppis ta klaverit ja kitarri. Piret oli üks kolmeliikmelise tüdrukutebändi Vanilla Ninja asutajaliikmetest. Piret kirjutab ka laule. Vanilla Ninja hiti "Club Kung Fu" sõnad, nagu ka paljude teiste Vanilla Ninja lugude sõnad ja viisid, on tema kirjutatud.

2002. aastal alustas ta telesaatejuhitööd TV3-s, juhtides seal saateid "Suve Fizz" ja "Meeletu Maailm". 2004. aasta sügisel loobus Piret "Meeletu Maailma" tegemisest, sest otsustas pühenduda ainult muusikale. Siiski naasis ta juba 2005. aasta sügisel ekraanile, asudes juhtima saadet "Malaisia". Hiljem töötas ta MTV Eesti VJ-na. Alates 2011. aastast on ta Eesti Televisiooni saatejuht ja toimetaja.