Piret Järvis

Allikas: Vikipeedia
Piret Järvis
Piret Järvis ETV saates "Eurolaul 2007"
Piret Järvis ETV saates "Eurolaul 2007"
Sünninimi Piret Järvis
Sündinud 6. veebruar 1984 (39-aastane)
Tallinn
Stiilid rokkmuusika, popmuusika
Pill kitarr
Tegev 2002–
Seotud esitajad Vanilla Ninja
Tähelepanuväärsed pillid
klaver, kitarr

Piret Järvis-Milder (sündinud 6. veebruaril 1984 Tallinnas) on eesti muusik ja teleajakirjanik.

Piret Järvis-Milder on lõpetanud Tallinna 21. Keskkooli. Seejärel õppis Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis meedia ja suhtekorralduse erialal[viide?]. Hiljem õppis Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja kommunikatsiooni[viide?].

Laulma hakkas kolmeaastaselt[viide?], hiljem õppis klaverit ja kitarri[viide?]. Piret Järvis-Milder on üks kolmeliikmelise tüdrukutebändi Vanilla Ninja liikmeid, kus mängib kitarri ja laulab ning mille koosseisus esindas 2005. aastal Eurovisioonil Šveitsi.

Ta kirjutab ka laule. Vanilla Ninja läbimurdehiti "Club Kung Fu" sõnad, nagu ka paljude teiste Vanilla Ninja lugude sõnad ja viisid on tema kirjutatud.

2002. aastal juhtis ta TV3 saateid "Suve Fizz" ja "Meeletu maailm". 2004. aasta sügisest pühendus ta ainult muusikale, kuid hakkas juba 2005. aasta sügisel juhtima telesaadet "Malaisia". Hiljem töötas ta MTV Eesti saatejuhina.

2011. aastast töötab ta Eesti Televisiooni saatejuhi ja toimetajana. Teiste seas on ta juhtinud ja toimetanud selliseid saateid nagu "Pealtnägija" , "Eesti Laul", "Terevisioon", "TeadusEST".

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

3. augustil 2017 abiellus ta Gruusias Egert Milderiga.[1] Augustis 2020 sündis neile tütar, märtsis 2023 poeg.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]