Tammiste raudteepeatus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Endine Tammiste raudteepeatus ja jaamahoone

Tammiste raudteepeatus oli raudteepeatus Pärnumaal Tori vallas Tammistel. Jaanuaris 2011 peatus suleti ning selle asemel avati 7 km kaugusel Pärnu pool Pulli raudteepeatus.

Tammiste raudteepeatuses asus üks madal perroon. Rong sõitis Balti jaamast Tammistele umbes 2 tundi ja 25 minutit. Päevas peatus raudteepeatuses neli rongi (pooled Pärnu ja pooled Tallinna suunas). See asus Lelle raudteejaamast 62 kilomeetri kaugusel. [1] Avamisel jäi jaam Tammiste valda.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tammiste pooljaam valmis koos Lelle–Papiniidu raudteeliiniga aastal 1927. Alates 1971. aastast, kui avati uus laiarööpmeline raudtee, oli Tammiste raudteepeatus.

Tammiste ja Sindi vahelt on alguse saanud 2 km pikkune Sindi turbaveoharu, kaks laadimisteed ja karjääritee. [2]

Jaamahoone[muuda | muuda lähteteksti]

Tammiste jaamahoone asula poolt

Jaamahoone ehitati aastatel 19271928 Leon Johansoni tüüpprojekti järgi analoogselt näiteks Tootsi, Kõnnu, Koogiste ja Luuri jaamahoonetega. Tammiste jaamahoone oli raudteel kasutusel 1980. aastateni.[3] Kuni 2008. aastani hoones elati, praegu seisab see tühjalt ja on halvas olukorras. Väljakolimisega on viimastel elanikel kiire olnud, veel hiljuti meenutas neid nööril kuivav pesu.[viide?]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus Endine raudteepeatus
Mogul steam locomotive icon.svg
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Tori
Train station.svg
Tammiste
Pärnu Kaubajaam Human-go-next.svg