Tammiste raudteepeatus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tammiste raudteepeatus oli raudteepeatus Pärnumaal Tori vallas Tammistel. Jaanuaris 2011 peatus suleti ja selle asemel avati 7 km kaugusel Pärnu suunas Pulli raudteepeatus.

Tammiste raudteepeatuses asus üks madal perroon. Rong sõitis Balti jaamast Tammistele umbes 2h ja 25 minutit. Päevas peatus raudteepeatuses neli rongi (pooled Pärnu ja pooled Tallinna suunas). See asus Lelle raudteejaamast 62 kilomeetri kaugusel. [1] Avamisel jäi jaam Tammiste valda.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tammiste pooljaam valmis koos Lelle–Papiniidu raudteeliiniga aastal 1927. Alates 1971. aastast, kui avati uus laiarööpmeline raudtee, oli Tammiste raudteepeatus.

Tammiste ja Sindi vahelt on alguse saanud 2 km pikkune Sindi turbaveo haru, kaks laadimisteed ja karjääritee. [2]

Jaamahoone[muuda | muuda lähteteksti]

Jaamahoone ehitati aastatel 19271928 Leon Johansoni tüüpprojekti järgi analoogselt näiteks Tootsi, Kõnnu, Koogiste ja Luuri jaamahoonetega. Tammiste jaamahoone oli raudteel kasutusel 1980. aastateni.[3] Kuni 2008. aastani hoones elati, praegu seisab tühjalt ja on halvas olukorras. Välja kolimisega on viimastel elanikel kiire olnud, veel hiljuti meenutas neid nööril kuivav pesu.[viide?]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus Endine raudteepeatus
Mogul steam locomotive icon.svg
Järgnev peatus
Human-go-previous.svg Tori
Train station.svg
Tammiste
Pärnu Kaubajaam Human-go-next.svg