Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel on idee, mille kohaselt ehitataks Soome lahe alla tunnel, mis ühendaks omavahel Eesti pealinna Tallinna ja Soome pealinna Helsingi. Tunneli pikkus sõltub sellest, mis tee valitaks ja lühimaks distantsiks on pakutud 50 kilomeetrit. Tunnel oleks valmimisel maailma pikim merealune tunnel.

Projekti seis[muuda | muuda lähteteksti]

Projekti suurimad pooldajad on hetkel mõlema linna linnapead[viide?] ning ei Soome ega Eesti ministeeriumid pole sellest huvitatud. Rahastust on taotletud Euroopa Liidu fondidest, aga sealt on saadud eitav vastus.[viide?] Helsingi linnavalitsus on eitava vastuse põhjuseks pakkunud olukorda Eestis, kus Tallinna linnavalitsust ja riigi valitsust juhivad erinevad erakonnad, kes omavahel rivaalitsevad. Siiski on mõlemad linnavalitsused lubanud oma eelarvest projekti toetada.

Hind ja kasu[muuda | muuda lähteteksti]

Hinnangud tunneli hinnale on vahemikus 7 kuni 16 miljardit eurot .[viide?] Majanduslikku kasu peetakse märkimisväärseks, sest see suurendaks kahe linna vahelist liiklust ja muudaks linnad majanduslikult lähedasemaks (Näitena on välja toodud Kopenhaageni ja Malmö vaheline ühendus). Geopoliitiliselt ühendaks tunnel kaks lähedast, aga omavahel eraldatud Euroopa regiooni loodussõbralikul viisil ja kaotaks vajaduse ühest riigist teise saamiseks reisida läbi Venemaa või kasutada õhu- või meretransporti.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]