Suitshall

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suitshall
Värvi koordinaadid
Hex kood #CCCCCC
sRGBB  (rgb) (204, 204, 204)
CMYKH   (c, m, y, k) (0, 0, 0, 20)
HSV       (h, s, v) (0°, 0%, 80%)
Allikas pourpre.com[1]
B: Normaalolukorras [0–255] (bitti)
H: Normaalolukorras [0–100]

Suitshall ehk suitsukarva[2], ka suitsuhall on väga hele neutraalne hall[3], näiteks nagu viiruki põlemise suitsu värvus. Suitshall on suitssinise värvuse neutraaltooniline variant. Sarnaneb tuhkhalliga või on sellest pisut tumedam.

Pildid[muuda | muuda lähteteksti]

Kasutamine[muuda | muuda lähteteksti]

Värvinimetust kasutatakse tekstiilide[4], sisekujunduse- ja ehitusmaterjalide[5][6][7][8], kosmeetikumide ja vääriskivide[9] värvuse kirjeldamiseks.

Hallika tooni järgi on nimetatud vääriskivid suitsukvarts ja suitstopaas.

Variatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Canson Mi-Teintes seeria pastellipaberi toon gris fumé on keskmise tumedusega soojatooniline hall[10], eestikeelsetel lehtedel nimetuse "hall vilt" all[11].

Karvavärvusena[muuda | muuda lähteteksti]

Nimetust "suitsukarva" (inglise keeles smoke) kasutatakse karvavärvuse kirjeldamiseks kasside puhul. Suitsuvärv tekib erinevate põhivärvuste puhul (must, šokolaadpruun, kaneelipruun, sinine, violett vm) inhibiitorgeeni avaldumisel. Suitsuvärviline on kassi kasukatüüp, mille puhul karvad on värvunud pikalt, 50-80% ulatuses, nii et ainult naha ligidal on näha pisut valget, kui kasukas lahku kammida. Suitsuvärvist heledam on varjundiline (shaded) kasukas ja tumedam ühevärviline. Kui loom ei liigu, tundub suitsukarva kasukas ühevärvilisena. Suitsukarva kasukas esineb Aasia päritolu kassitõugudel, nagu egiptuse mau, savannikass, serengeti kass, pärsia kass, aga ka angoorakass ja briti lühikarvaline võib olla suitsukarva variandis.[12]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]