Schaerbeek

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Schaerbeek

prantsuse Schaerbeek
hollandi Schaarbeek

SchaerbeekTownHall.jpg
Raekoda
Blason Schaerbeek.svg Schaerbeek Belgium.svg
Vapp Lipp

Pindala: 8,14 km²
Elanikke: 129 293 (1.01.2012)

Koordinaadid: 50° 52′ N, 4° 23′ E
SchaarbeekLocatie.png
Schaerbeeki asend Brüsseli haldusringkonnas
Schaerbeek (Belgia)
Schaerbeek
Asendikaart

Koduleht: http://www.schaerbeek.be

Schaerbeek (prantsuse [skaʁˈbek]), hollandi keeles Schaarbeek (hollandi hääldus: ˈsçaːrbeːk), on üks üheksateistkümnest Belgia Brüsseli piirkonna vallast.

Schaerbeeki kutsutakse ka "eeslilinnaks" (la cité des ânes või de ezelsgemeente). Nimi meenutab aegu, mil peamiselt kirsiõlle (Kriek) valmistamiseks hapukirsse kasvatanud schaerbeeklased saabusid kirssidega koormatud eeslitega Brüsseli turule. Eesleid peetakse Josaphati pargis tänini ning hapukirsipuudega on ääristatud mitmed Schaerbeeki Diamanti linnaosa tänavad (Milcampsi, Emile Maxi ja Opale puiesteed).

Schaerbeek on olnud elupaigaks Jacques Brelile, René Magritte'ile, Paul Deschanelile ja paljudele teistele tuntud inimestele.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Josaphati orust leitud tulekivist tööriistad annavad tunnistust inimasustuse olemasolust juba kiviajal. Schaerbeeki territooriumit läbinud rooma teede äärest on leitud ka Hadrianuse valitsusajast (2. sajand) pärinevaid kalmeid ja münte.

Schaerbeeki on esmakordselt nimetatud 1120. aasta dokumendis, millega Cambrai' piiskop andis Scarenbecca ja Everna (praegune Evere) kirikute haldamise Soignies' kanoonikutele. 1540. aastal oli Schaerbeekis 112 majapidamist ja 600 elanikku.

Vaatamisväärsused[muuda | muuda lähteteksti]

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Sõpruslinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Koduleht (prantsuse, hollandi ja inglise keeles)