Hanna-Liina Võsa

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Hanna-Liina Võsa
Võsa,Hanna-Liina.IMG 5107.JPG
Hanna-Liina Võsa esinemas Tallinna Merepäevadel admiraliteedi laval 16. juulil 2010
Sünniaeg 5. aprill 1981 (38-aastane)
Amet laulja, näitleja
Elukaaslane Christer Saaliste

Hanna-Liina Võsa (õieti Hanna-Liina Võõsa; sündinud 5. aprillil 1981) on eesti laulja ja näitleja.

Haridustee[muuda | muuda lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa lõpetas Viimsi Keskkooli aastal 1999. Seejärel õppis New Yorgis mainekas Ameerika Muusikali- ja Draamaakadeemias (AMDA), mille lõpetas muusikaliartisti kvalifikatsiooniga.

Lavarollid ja kontserdid[muuda | muuda lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa esimesed ülesastumised olid ETV tütarlastekooris, millega esines paljudes Euroopa riikides ja kaugemalgi. Koor osales mitmes ETV lavastuslikus lastesaates ja muusikasaadetes.

Solistina astus Võsa üles 1997. aasta lauluvõistlusel "Kaks takti ette", millel ta pälvis publikulemmiku tiitli.

Esimesed lavarollid tegi Võsa Viimsi kooliteatris, olles sageli peaosaline muusikalides "Helisev muusika" (Liesl), "Mary Poppins" (nimiosa), "Oklahoma!" (Laurie Williams) jm.

Esimesteks rollideks professionaalsel teatrilaval olid Tuptimi osa muusikalis "Kuningas ja mina" (Tallinna linnahall, 1998) ja Audrey muusikalis "Väike õuduste pood" (Eesti Draamateater, 2001). Hiljem on Võsa osalenud paljudes muusikalides, neist olulisimad "Hüljatud" (Cosette), "Hull sinu järele!"[1] (Polly), "West Side'i lugu" (Maria) ja "Ooperifantoom"[2] (Christine).

Kevadel 2009 debüteeris Võsa rahvusooperi Estonia laval Elizana muusikalis "Minu veetlev leedi". Järgnevail aastail mängis ta Vanemuise muusikalis "Mary Poppins" (jagades peaosa Nele-Liis Vaiksooga), Estonia muusikalis "Mees La Manchast" (Aldonza), operetis "Savoy ball" (Daisy) ning Nuku- ja Noorsooteatri muusikalis "Libahunt" (Mari).

Hanna-Liina Võsa seni suurim ja pikaajalisem töö on olnud USA-s lavastatud muusikali "Grease" ringreisiversioon, mille peategelase Sandy osa laulis Võsa paari aasta jooksul USA-s ja Aasias. Veel kuuluvad USAs tema mängitud muusikalirollide hulka Lori Beth (Williamsi „Happy Days“), Serra (Lai „Angels“) ja Anne (Hermani „La Cage aux Folles“). Võsa on osalenud ka Helsingi Linnateatris lavastatud muusikalis "Hairspray" (Penny)[1] ning Soomes ka muusikalis "Ooperifantoom" (Christine) Soome Rahvusooperi laval (2015) ning muusikalis "Sugar ehk džässis ainult tüdrukud" (Tampere Linnateater, 2015).

Võsa on laulnud paljudel galaetendustel, näiteks Vanemuise muusikalikontserdil "Memory" ja James Bondi filmide muusikagalal. Mujal maailmas on ta soolokontserdi andnud Jaapani Laputa rahvusvahelisel animatsioonifestivalil ning kahel aastal esinenud solistina ÜRO rahvusorganisatsiooni „Millennium Earth Day“ ja „National Day“ pidustustel New Yorgis. Koos Mart Sanderi Bel-Etage Swingorkesteriga (Swing Swindlers) on ta esinenud rahvusvahelisel džässfestivalil "Imatra Big Band Festival" (2012).

Hanna-Liina Võsa on olnud solist laulupidudel.

Hanna-Liina Võsa mängis USA telekanalil näidatavas NBC sarjas «Seaduse nimel: seksuaalkuritegude uurimisüksus» («Law and Order: Special Victims Unit») Bulgaariast illegaalselt USA-sse toodud rasedat neidu, kes kavatseb oma vastsündinu maha müüa.

2013. aasta kevadel osales ta heategevusliku paroodiavõistluse "Su nägu kõlab tuttavalt" esimesel hooajal TV3 ekraanil, kus ta oli esimese saate võitja. Sari oli 2013. aasta kevade vaadatuim telesari.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa on aastal 2004 salvestanud albumi koos XXI Sajandi Orkestriga, kellega esitas numbreid tuntud või talle endale armsamatest muusikalidest. Mitmel puhul on ta salvestanud muusikapalu Bel-Etage Swingorkestriga (Swing Swindlers), millega ta esines hooaegadel 2006 ja 2007 telesarjas "Tantsud tähtedega" ning mille naissolist ta on aastast 2012.

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Hanna-Liina elab Tallinnas.

Tema vend Timmo Võsa pääses parvlaevalt Estonia eluga.

Aprillis 2016 teatas ta, et septembris avab uksed Hanna-Liina Võsa muusikalikool ja et ta ootab last.[3]. Septembris 2016 sündis tal poeg Otto Eliel.[4]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 "Kes? Mis? Kus?" 2006, lk. 439
  2. "Kes? Mis? Kus?" 2014, lk. 437
  3. PALJU ÕNNE! Hanna-Liina Võsa ootab oma esimest last, Delfi 24. aprill 2016
  4. http://elu24.postimees.ee/v2/3855555/palju-onne-hanna-liina-vosa-sai-emaks, elu24.postimees.ee, 29. september 2016.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]