Mayrhofen

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Mayrhofen.jpg
Vapp
Mayrhofeni valla paiknemine Schwazi ringkonnas

Mayrhofen on linn ja vald (Gemeinde) Zillertalis Schwazi ringkonnas Austria Tirooli liidumaal, 633 m kõrgusel merepinnast. Valla pindala on 178,78 km², 1. jaanuaril 2016 elas seal 3794 inimest. See asub umbes tunni kaugusel Tirooli pealinnast Innsbruckist.

Turism[muuda | muuda lähteteksti]

Linn pakub mitmesugust suve- ja talisporti, sealhulgas suusatamine, matkamine, maastikurattasõit ja paraglaiding. Mayrhofen asub Hintertuxi liustiku lähedal, mis kõrgusega 3250 m üle merepinna on lumepiirist kõrgemal. Suusatamine on siin võimalik aastaringselt. Mayrhofen istub Penkeni ja Ahorni mägede vahel, mis pakuvad suusaradu talviti ning maastikurattasõitu, matkamist ja paraglaidingut suviti. Ahorn pakub peamiselt kergeid ja keskmisi radu, kuid seal on ka pikk, järsk must rada (endine punane), mis oli kunagi kiirlaskumise maailmakarikaetapi rada, kuid eemaldati kui liiga ohtlik. Penkenis asub Austria järsim rada Harakiri, samuti palju erinevate raskusastmetega suusaradu. Tõstukite abil on see ühendatud Finkenbergi, Lanersbachi ja Schwendau külaga.

Penkenile jõuab gondlisüsteemiga, mis paikneb peatänaval Sport Hotel Strassi kõrval küla keskel, samas Ahorni köisraudtee, mis 2008. aasta seisuga on suurim Austrias (160 reisijat), paikneb linnakese lõunaservas. Mayrhofen on lumelaua-kallakuga küla, mille lõbustusparki sponsoreerib Vans, ja lumelauahotelli Gasthof Zillertal omanik on Hollandi organisatsioon 'SAIKO expeditions'. Nii mägironija Peter Habeler kui ka kiirlaskuja Uli Spieß on pärit Mayrhofenist.

Ahorni köisraudteel on gondlid, mis võtavad peale kuni 160 inimest – suurimad Austrias. Gondli suurus tähendab, et seda saab kasutada "ujuva kohvikuna", kui ilm on halb.

Linnake pakub ka eeskujulikku baasi matkajatele – siin on sadu selgelt tähistatud radu, mis sobivad kõigile alates algajatest, kes saavad jalutada piki Zillertali, kuni kogenud matkajateni, kes saavad matkata mägedes. Siin on ka eeskujulik bussi- ja rongiteenus, mõlemad piki orgu ja üles mägedesse.

Sündmused[muuda | muuda lähteteksti]

Igal kevadel (tavaliselt aprilli alguses) võõrustab Mayrhofen Snowbombing muusikafestivali. Alates esimesest sündmusest aastal 2000 (mis peeti Risoulis, Prantsusmaal) on Snowbombing kogunud palju tuntust ja lugupidamist elektroonilise tantsumuusika maailmas kui üks suurtest festivalidest. Mayrhofen võõrustab sündmust aastast 2005.

Snowbombingu rajaäärne muusikapaik

Transport[muuda | muuda lähteteksti]

Mayrhofen im Zillertal rongijaam

Mayrhofenis on üks raudteejaam, mis asub Zillertaler Bundestrasse kõrval. Jaam on lõpp-peatuseks kõigile rongiteenustele, mida opereerib Zillertalbahn, oru peamine ühistranspordi operaator. Raudtee jookseb Jenbachi ja Mayrhofeni vahel ja seal on mitu vahejaama, mis pakuvad ligipääsu paljudele oru tuntud suusapiirkondadele, nimeliselt Zell am Ziller (Zillertal 3000), Fügen (Spieljoch) ja Uderns (Hochfügeni ja Kaltenbachi suusapiirkondadele). Raudtee tegutseb aastaringselt, kuigi suviti on ka mitmeid "eri"teenuseid, nagu aururongi teenus.

Zillertalbahn opereerib orus ka bussiliine, mis on regulaarsed ja katavad laia võrgustiku. Talviti on ka palju lisateenuseid, eriti suusahooajal, orgu külastavate suusatajate ja lumelaudurite rahuldamiseks.

Statistika[muuda | muuda lähteteksti]

  • Kõrgus: tipp: 2500 m (koos suusatõstukiga)
  • Tõstukeid: 48
  • Maastik: 157 km hooldatud nõlvu piirkonnas

Sõpruslinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]