Schwendau

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Vapp
Schwendau valla paiknemine Schwazi ringkonnas

Schwendau on vald (Gemeinde) Schwazi ringkonnas Austria Tirooli liidumaal, 620 m kõrgusel merepinnast. Valla pindala on 17,36 km², 1. jaanuaril 2016 elas seal 1682 inimest. Esmakordselt mainitud aastal 1200 kui Swentowe (karjamaa puhastamine). Nime algtähendus on illustreeritud ka küla vapil kirve kujul.

Geograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Valla ala koosneb mitmest paikkonnast, sealhulgas Hippachi osad, ja ulatub Zilleri jõest kuni 2590 m kõrgusel Hoarbergjochi kuruni. Schwendau on tihedalt seotud naaberküla Hippachiga ja nad jagavad ka mitut rajatist.

Perekonnanimi[muuda | muuda lähteteksti]

Perekonnanime Schwendau juured viivad otse tagasi Schwendausse Austrias. Perekonna legendi järgi oli perekonnanimi algselt Baron von Schwendau (Luigemaa parunid) ja see oli madalaim aadlitiitel, mille andis ertshertsog Albert V Suuremeelne. Perekonna vastutusalaks oli maksude kogumine ja kohalik sherif. Schwendau perekond usub, et nende embleem on kaitserelv, mitte tööriist.

Põhja-Ameerikas elab vähem kui 75 Schwendau perekonna liiget. 1999. aastal külastas neli neist (Don, Marlene, Bob ja Mark) Schwendaud Austrias. Kuna Schwendau perekonda on sündinud nii palju tüdrukuid, usutakse perekonna hääbumist järgmise 100 aasta jooksul.

Perekond võib jälgida oma sugupuud tagasi Preisimaale 1700. aastatel ning Kanadasse ja Ameerikasse umbes 1850. aastal. Perekonna embleem pärineb 1400. aastatest.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]