Vans

Allikas: Vikipeedia
Vans-i logo

Vans on bränd, mis tegeleb enamasti jalatsite loomisega, kuid nad on ka loonud mõned seljakotid.

Brändi asutasid vennad Van Doren-id 1966. aastal Californias Anaheimi linnas USA-s.[1]

Tuntus[muuda | muuda lähteteksti]

Vans on tuntust kogunud koostööprojektidest maailma muusika suurtegijatega, nagu Beatles, Kiss, Metallica, Motörhead ja paljud teised bändid, kuid ka tänu koostööle ekstreemsportlastega, kes tegelevad kas bmx-il trikkide tegemise või rulatamisega. Vansi brändi üheks tunnuseks on saanud jalatsi küljel asuv enamasti valge triip. Tänapäeval on Vansi jalatsid saanud väga populaarseks noorte seas.

Kasutajad[muuda | muuda lähteteksti]

Vansi jalatseid kannavad tänapäeval rokkstaarid, maailmakuulsad näitlejad ning erinevaid ekstreemspordialasid harrastavad inimesed üle maailma. Vans on kasvanud Ameerika spordikultuuri ja päikeselise California elustiili võrdkujuks. See on tõstnud selle brändi juhtivale positsioonile jalatsitrendide hulgas. Vansi ketsid on hinnatud ühtviisi nii noorte kui ka vanade hipide seas.

Vans Eestis[muuda | muuda lähteteksti]

Vansi fännideks Eestis on enamasti inimesed, kes peavad lugu erinevatest ekstreemspordialadest, ajalooga tänavamoest ja eelkõige ajatust stiilist, kuid ka tavalised noored, kes on leidnud endale sobiva stiili just Vansi toodete hulgast. Vansil on Baltikumis oma rula- ja bmx-tiim. Vans teeb koostööd hetke kuumimate rokkbändidega, nagu Elephants from Neptunes, Winny Puhh , Nevesis ja Super Hot Cosmos Blues Band. Eestis teeb Vansiga kõige suuremalt koostööd Liisa Leetma ja noor räppar Säm.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Vans". Originaali arhiivikoopia seisuga 11.12.2018. Vaadatud 4.12.2018.
  2. Ballzy. "Vans". Vaadatud 06.04.2020.