Mine sisu juurde

Krumbach (Vorarlberg)

Allikas: Vikipeedia
Krumbach
Vapp
Vapp

Pindala 8,7 km² (2018)[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke 1042 (1.01.2018)[2] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 47° 29′ N, 9° 56′ E
Asend Bregenzi ringkonnas
Krumbach (Vorarlberg) (Austria)
Krumbach (Vorarlberg)

Krumbach on vald Austria Vorarlbergi liidumaal Bregenzi ringkonnas.

Geograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Vald asub Vorderwaldis, mis on Bregenzerwaldi osa. Kaks jõge, Weißach ja Bolgenach, voolavad läbi Krumbachi. Krumbachi maastikku iseloomustavad arvukad turbarabad.

Krumbach on Saksamaa-Austria kogukonnaprojekti Naturpark Nagelfluhkette liige.

Kultuur[muuda | muuda lähteteksti]

Kihelkonnakirik Hl. Martin ehitati kohalike poolt ja pühitseti 1806. aastal. Kiriku sisustus on osaliselt barokne ja osaliselt barokiseeritud 18. ja 19. sajandist.

Giesseni sild on puitsild üle Bolgenachi jõe, mis ehitati 1792. aastal. Tänapäeval kasutavad silda peamiselt jalutajad, kes soovivad matkata Krumbachist Riefensbergi.

Krumbachis asuva kaevu uuendamiseks telliti 1999. aastal "Dorfbrunnen" (külakaev). Bregenzerwaldi kunstnik Herbert Meusburger kujundas kaevu, mis kujutas endast kodaniku ja kiriku vahelist portaali.

Bregenzerwald Umgang (sõna otseses mõttes Bregenzerwaldi jalutuskäik) näitab 12 traditsioonilise küla kujundust Bregenzerwaldis, sealhulgas Krumbachi. Maastiku, avalike hoonete, elamute ja igapäevaste objektide kaudu antakse jalutajatele teavet Bregenzerwaldi tüüpilise arhitektuuristiili kohta läbi sajandite. Bregenzerwaldi jalutuskäigu keskmes Krumbachis on turbarabad.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]