Keili Sükijainen

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Keili Sükijainen (sündinud 27. veebruaril 1991 Tartus) on eesti teleajakirjanik.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Kasvas üles Tartu Annelinna korteris, kuid vabad hetked veetis meelsasti Tammelinnas vanaema juures. Lapsepõlv möödus enamasti poiste seltskonnas, mistõttu on ta siiani suur kiirete autode fänn. Keili hobideks olid iluvõimlemine, ratsutamine, tennis, show-tants ja kunstikoolis käimine. Lapsena oli tema soov saada loomaarstiks.

Sükijainen on öelnud, et tema lapsepõlv oli lõbus ning ta on sellega väga rahul.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Sükijainen õppis Tartu Kivilinna Gümnaasiumis, kus ta oli ka õpilasliidu liige. Kõrghariduse omandas Tartu Ülikoolis ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialal. Algselt alustas Keili õpinguid turunduse ja kommunikatsiooni erialal, kuid mõistis peagi, et see pole siiski tema jaoks ning teisest kursusest muutis ta eriala. Ühe semestri viibis Keili USA-s Ball State'i ülikoolis televisioonitööd õppides. Lisaks oli Sükijainen Tartu Noortevolikogu ja AIESEC-i liige.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Sükijainen töötab telekanalis TV3, kus juhtis 3 aastat ühe saatejuhina saadet "Seitsmesed uudised", kuid on juhtinud ka TV3 heategevuslikku laulusaadet "Inglite aeg" ning alates 2017. aastast koos Alari Kivisaarega telesaadet "Naabrist parem".

2019. aasta septembrist novembrini juhtis ja toimetas ta päevakajalist meelelahutussaadet "Seitsmesed: Duubel" (ülejäänud saatejuhid on Taavi Libe, Kadri Pikhof ja Jürgen Pärnsalu).

Tema tööalased eeskujud on Anu Välba, Mart Mardisalu ja Urmas Ott.

Eraelu[muuda | muuda lähteteksti]

Keili Sükijaineni vanavanaisa oli ingerisoomlane. Tema ema on Eesti geenivaramu teabejuht Annely Allik. Tema isa omab Tartus autotöökoda. Tal on nooremad õed Merily Allik ja Maibrit Allik.

Sükijainen on suhtes reklaamibüroo Optimist loovjuhi Denry Vendeliniga (27), kelle hobi on DJ-amet.

Hobid[muuda | muuda lähteteksti]

2018. aastal tegi Keili näitlejadebüüdi krimiseriaalis "Lõks", kus ta kehastas sünget ärinaist ja ema. Tema hobiks on Nike NTC-trennid, eriti rühmatreeningud. Lapsepõlvest on talle külge jäänud joonistamise ja maalimise pisik.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

1. https://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/keili-sukijainenist-sai-nagija?id=82326613

2. https://televeeb.ohtuleht.ee/966674/tele-kaotab-talendi-keili-sukijainen-teeb-seitsmeste-uudistega-lopparve

3. https://televeeb.ohtuleht.ee/976418/suve-alguses-tv3st-lahkunud-keili-sukijainen-naaseb-erakanali-ekraanile-pakkumine-oli-nii-ahvatlev

4. https://elu24.postimees.ee/6501375/vahur-joa-intervjuu-noorena-loomaarstiks-saada-tahtnud-keili-sukijainen-elas-lapsepolves-ule-ranga-autoavarii

5. https://naistekas.delfi.ee/persoon/elu_lugu/keili-sukijainen-jagab-millise-olulise-oppetunni-saade-inglite-aeg-talle-andnud-on?id=84112228

6. https://uudised.tv3.ee/tv3/uudis/2017/04/11/naabrist-parem-alustab-uue-saatejuhiga

7. https://televeeb.ohtuleht.ee/875402/keili-sukijainen-teeb-naitlejadebuudi-krimiseriaalis-loks

8. https://kivilinn.tartu.ee/node/356#2010

9. https://lood.delfi.ee/annestiil/uudised/keili-sukijainen-koges-koolikiusamist-nutsin-sageli-voodis-ja-palusin-vanemaid-et-voiksin-kooli-vahetada?id=82328415

10. https://m.kroonika.delfi.ee/article.php?id=79585690