Seitsmesed uudised

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Seitsmesed uudised"
Tüüp uudistesaade
Riik Eesti
Esimene saade 14. september 1998
Saatejuhid Mart Mardisalu, Sirje Eesmaa, Ingrid Teesalu ja Marek Lindmaa
Eetriaeg ER 18.45; L, P 19.00
Telekanal TV3

"Seitsmesed uudised" on TV3 eestikeelne uudistesaade.

Saate pealkiri oli vahepeal "TV3 uudised", kuid nimi vahetati tagasi, sest rahvas teadis saadet kui "Seitsmeseid uudiseid".

Uudistesaate juhid on Sirje Eesmaa ja Marek Lindmaa. Peatoimetaja on Mart Mardisalu.

Päevatoimetajad on Mihkel Lendok ja Tiina-Laura Kimmel. Spordiuudiseid vahendab Kalev Kruus. Reporterid on Allan Muuk, Marek Lindmaa, Sven Soiver, Eve Heinla, Feliks Undusk, Siim Sups, Kadri Pikhof ja Keili Sükijainen. Välisuudiste toimetaja on Ingrid Teesalu ja veebiportaali "Seitsmesed"[1] toimetab Kirsi Lattu. Operaatorid on Sven Paldis ja Urmas Pardane.

Uudistetoimetusel on piirkondlikud operaator-reporterid: Tarmo Michelson Tartus, Jaanus Ilp Lõuna-Eestis, Mati Metsjõe Lääne-Virumaal, Raivo Kivikas Pärnus, Peeter Kukk Saaremaal, Tenno Telvik Hiiumaal, Eduard Laur Haapsalus ja Imre Annus Viljandimaal.

Ilmateadet kannavad ette Ingrid Teesalu ja Power Hit Radio diskor Erkki Sarapuu.

Aegade jooksul on uudistesaatejuhid olnud ka Enn Eesmaa, Ene Veiksaar, Mari Torga, Annely Adermann, Irmeli Karja, Hanno Tomberg, Andres Kuusk, Kalev Kruus ja Urmas Liiv.

Jaanuaris 2017 tabas "Seitsmeseid uudiseid" skandaal: ERRi uudisteportaal selgitas välja, et TV3 uudistesaatesse on võimalik osta sisuturunduslikke ehk reklaamuudiseid.[2] Peatoimetaja Mart Mardisalu selgituse järgi olevat see võimalik üksnes uudistesaate meelelahutuslikus lõpuosas, kuid Tehnilise Järelevalve Amet algatas sel teemal siiski uurimise.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]