KHL

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

KHL (Kontinental Hockey League, 'Kontinentaalne Hokiliiga', vene keeles Континентальная хоккейная лига – КХЛ) on rahvusvaheline jäähokiliiga. Liiga loodi 2008. aastal ning algselt mängis seal 24 klubi. Praegu mängib liigas 25 klubi, millest 19 on pärit Venemaalt ning lisaks üks klubi Soomest, Lätist, Valgevenest, Slovakkiast, Kasahstanist ja Hiinast.

KHL-i peetakse tähtsaimaks jäähokiliigaks Euroopas ja Aasias ning taseme poolest teiseks jäähokiliigaks Põhja-Ameerika jäähokiliiga NHL-i järel. KHL on keskmise pealtvaatajate arvu poolest kolmas jäähokiliiga Euroopas ja keskmise publikuarvu poolest Euroopas esimene.

KHL-i klubid on jagatud 13 klubiga Läänekonverentsi ja 12 klubiga Idakonverents. Mõlema konverentsi klubid on jaotatud lisaks kahe divisjoni vahel. Läänekonverentsi divisjonid on saanud nime Nõukogude Liidu jalgpalluri ja jäähokimängija Vsevolod Bobrovi (1922–1979) ja Nõukogude Liidu jäähoki ühe tähtsama edendaja Anatoli Tarassovi (1918–1995) järgi. Idakonverentsi divisjonid on saanud nime üheks kõige aegade parimaks jäähokimängijaks nimetatud Valeri Harlamovi (1948–1991) ning Nõukogude Liidu jäähokimängija ja Liidu koondise peatreeneri Arkadi Tšernõšovi (1914–1992) järgi. Iga konverentsi kuus paremat meeskonda pääsevad väljalangemismängudele, kus selgitatakse välja mõlema konverentsi meistrid. Konverentside meistrid kohtuvad seejärel omavahel finaalseerias ning selle võitja pälvib Gagarini karika.

Klubid[muuda | muuda lähteteksti]

Hooajal 2018–2019 mängivad liigas järgmised 25 klubi:

Tärn (*) tähistab klubi asukoha vahetumist selle tegevusaja jooksul.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]