Küti tänav

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib Tallinna tänavast; Rakvere tänava kohta vaata artiklit Küti tänav (Rakvere)

‹ Kaart ajutiselt peidetud (?) ›

[[]] Küti tänav on tänav Tallinnas Põhja-Tallinna linnaosas Kalamaja asumis.[1]

Tänav algab Vana-Kalamaja tänavalt ja lõpeb Noole tänaval. Küti tänav on kagu-loodesuunaline ja ligikaudu 225 meetri pikkune.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Küti tänav sai nime 1881. aastal. Tänava nimi valiti seal paiknenud sõjaväe lasketiirus harjutanud laskurite-küttide järgi. Tänava saksakeelne nimi oli Schützenstrasse ja venekeelne Стрелковая улица.[2]

Maneež-kiriku müürid Oda tänaval (oktoober, 2013)

Küti tänaval (praegu Noole tänav 4) asuva Soldatite maneežiga samas paekivist hoones asus ka Patarei merekindluse kompleksi kuulunud 1880ndatel aastatel ehitatud maneežihoone ja Patarei kirik, mis ametlikult kandis Nikolai kiriku nime[3]. Kuuel päeval nädalas õpetati kirik-maneežis sõduritele ratsutamist, seitsmendal päeval viidi hobused välja, toodi ajutine ikonostaas sisse ja peeti sõjaväelastele jumalateenistust. Piirkonna detailplaneeringu järgi ehitatakse alale seitse hoonet. Alal asuva ajaloolise Patarei maneež-kiriku müürid säilitatakse ja nende vahele tuleb avalik laste mänguväljak[4]. Ajaloolisest maneež-kiriku hoonest, millest on säilinud ainult müürid, rekonstrueeritakse Küti ja Oda tänava vahelisel alal ja ühendatakse hoonestusega. Müüride vahele rajatakse ka ühiskasutuses laste mänguväljak.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]