Jonathan Davis

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Jonathan Davis
Rocco del Schlacko 2012
Rocco del Schlacko 2012
Sünninimi Jonathan Howsmon Davis
Tuntud kui JD•JDevil
Sündinud 18. jaanuar 1971 (48-aastane)
Bakersfield, California, USA
Stiilid nu metal, industrial metal, elektrooniline muusika
Elukutse vokaal, torupill, kitarr,basskitarr, viiul
Tegev 1989-
Plaadifirma

ImmortalEpicVirginRoadrunnerProspect Park

eOneDim MakSumerian
Seotud esitajad

Sexart•Korn•Jonathan Davis and the SFA•Limp Bizkit

Killbot•Linkin Park
Veebileht https://www.jonathandavis.com/

Jonathan Howsmon Davis (sündinud 18. jaanuaril 1971) on tuntud kui Ameerika nu metal'i ansambli Korn laulja.

Davise muusika on inspireeritud tema lapsepõlve läbielamistest, mis oli täis emotsionaalset traumat ja kiusamist. Oma lapsepõlves on ta pidanud taluma emotsionaalset, füüsilist, vaimset ja seksuaalset vägivalda. Pärast vanemate lahutust tema võõrasema piinas teda, nende peresõber kuritarvitas teda seksuaalselt, tema koolikaaslased narrisid teda tema eriliste riiete ja muusikamaitse pärast. Kõik need hirmutavad kogemused paneb Davis oma muusikasse. Kooliaegsest plaadikeerutamisest kasvas välja kirg ise muusikat teha ja ta pani kokku bändi Korn, mis tegi temast kuulsuse.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Jonathan Davis sündis Bakersfieldis California osariigis USA-s. Tema isa Rick Davis oli Buck Owensi[1] ja Frank Zappa bändides klahvpillimängija ja ema Holly Chavez oli näitleja ja elukutseline tantsija.

Vanemad lahutasid, kui JD oli kolmene. Poiss jäi isa ja tema uue naise Lilyga. Lapsena kannatas ta ägeda astma all.

JD-l oli kohutav lapsepõlv, teda väärkoheldi seksuaalselt ja emotsionaalselt. Oma kasuemaga, kes teda füüsiliselt piinas, ta läbi ei saanud. See oli ka põhjus miks isa naisest hiljem lahutas.

Kuna JD oli teistest pisut erinev, oli ta alati koolikiusamise ohver.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Ta alustas plaadikeerutamist keskkoolis artistinime JDevil all. Ta esines tihti koolipidudel, lemmikstiilid olid New York Freestyle[2], Miami bass[3], Goth[4]. Jeff Creath, produtsent ja Underground Chicken Soundsi omanik, lubas Davisel elada oma garaažis ja millalgi siis sündiski Korn. Nad hakkasid kontsertidel esinema, neid märgati Huntington Beachi[5] kontserdil aastal 1993.

Esikalbum "Korn", kus teeb kaasa ansambel Korn, ilmus 1994. aastal. Plaadifirmaks Immortal/Epic Records. Plaadi läbivaks teemaks oli laste väärkohtlemine ja narkootikumid – mõlemad Davisele tähtsad teemad. Album jõudis edetabelis Billboard Top 200 72. kohale[6].

Aastatel 19961999 andis Davis koos bändiga välja albumid "Life is Peachy" (1996)[7], mis jõudis USA-s topeltplaatinaalbumi staatusse, "Follow the Leader" (1998), mis jõudis edetabelis Billboard Top 200 esikohale[8] ja "Issues" (1999)[9], mida esitleti turneel "Sick and Twisted".[10]

Korni viies stuudioalbum "Untouchables" (2002)[11], leidis kohe koha metal'i fännide südametes, album jõudis plaatinaplaadi staatusse. Lisaks suurele müügiedule (5 miljonit eksemplari üle maailma), võideti singliga "Here to Stay"[12] ka Grammy.

Aastal 2003 ilmus "Take a Look in the Mirror"[13]. Album sai kõva kriitika osaliseks ja selle võis leida 284. kohalt Rock Hard magazine'i edetabelis "The 500 Greatest Rock & Metal Albums of All Time".

Aastal 2007 anti välja nimetu album. Davis tahtis, et fännid nimetaksid seda kuidas ise tahavad. Trikk töötas – album müüdi kuldplaadi vääriliselt.

Bändi hilisemad albumid "Korn III: Remember Who You Are" (2010)[14], "The Path of Totality" (2011)[15] ja "The Paradigm Shift" (2013)[16] said kõik positiivse kriitika osaliseks. Bändiga liitus ka vahepeal eemal olnud kitarrist Brian "Head" Welch[17].

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Black Labyrinth – 25.05.2018[18]

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

  • What It Is – esimene singel 2018. aastal ilmuvalt albumilt.

JDevil[muuda | muuda lähteteksti]

JDevil, 2012

JDevil on Davise EDM-muusika alter ego. Nimi on moodustatud initsiaalidest: JD+evil = JDevil. Ta on plaate mänginud aastast 1987, ajast mil ta käis veel keskkoolis. Tema stiilid oli newyork freestyle, Miami bass, vana kooli hiphop, goth ja industrial. 2011. aastal esitles Davis JDevilit maailmale, olles soojendusesineja Korni turneel "Path of Totality".

Davis kirjeldab JDevilit sõnadega: "Armastus kõige vastu, mida iganes sa teed, senikaua, kui see kellelegi haiget ei tee". Oma EDM-stiilis kombineerib Davis dubstep'i, jungle'it, drum and bass'i, four-on-the-floor'i[19] ja metal'it.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Devon Davis

Vägivald, vanemate lahutus, füüsiline piinamine kasuema, seksuaalne väärkohtlemine peretuttava poolt ja koolikiusamine – see kõik peegeldub tema muusikas.

Esimesest abielust Renee Perezega aastatel 19982001 on neil ühine poeg Nathan[20]. Uuesti abiellus Davis 2004. aastal pornostaar Devon Davisega, neil on kaks poega: Pirate and Zeppelin. 2006. aastal lõi Davisel välja haruldane haigus – veritsushäire (ITP), mille tagajärjel oli ta mõnda aega voodiravil. Ravimeid haiguse kontrolli all hoidmiseks võtab Davis tänapäevani.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]