Drum and bass

Allikas: Vikipeedia

Drum and bass ('trumm ja bass'), ka drum'n'bass, d'n'b, DnB ja D'n'B on elektroonilise muusika stiil, mis on välja arenenud reivist ja jungle-muusikast.

Selle alguseks loetakse 1990. aastate algust Inglismaal. Stiili iseloomustab kiire tempo, trumm (tavaliselt 160–180 lööki minutis) koos raske, vahel ka keeruka bassikäiguga, ja süntesaatorihelid.

Drum and bassi populaarsus oli oma hiilguses võrreldav teiste Inglismaal sündinud žanritega, nagu näiteks big beat ja hard house. Drum and bass sisaldab erinevaid stiile. Originaalne Jamaica dub ja reggae kõla on olnud väga suureks mõjutajaks jungle ja drum and bassi tekkimisel. Teine osa žanrist on suuresti mõjutatud breakbeatist.

Drum and bassi alažanrite hulka kuuluvad breakcore, ragga jungle, hardstep, darkstep, techstep, neurofunk, ambient drum and bass, liquid funk (lihtsamini tuntud ka kui liquid), drumfunk, funkstep, sambass ja drill'n'bass. Drum and bass on mõjutanud mitmeid žanreid: hiphop, big beat, dubstep, house, trip hop, ambient, techno, rokk- ja popmuusikat. Drum and bass on endiselt kõige kuulsam Ühendkuningriigis, kuid on populaarne ka Hollandis, Belgias, Uus-Meremaal, Kanadas ja Austraalias.

Tänapäeval on drum and bass üks underground-muusika stiile, avaldades mõju popmuusikale ja kultuurile.

Eesti keeles on selle nimetusega seotud sõnamäng: sõnades vahetatakse ära tähed a ja u, saades "tramm ja buss".

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]