Drum and bass

Allikas: Vikipeedia

Drum and bass ('trumm ja bass'), ka drum'n'bass, d'n'b, DnB ja D'n'B on elektroonilise muusika stiil, mis on välja arenenud reivist ja jungle-muusikast. Selle alguseks loetakse 1990. aastate algust Suurbritannias. Stiili iseloomustab kiire tempo, trumm (tavaliselt 160–180 lööki minutis) koos raske, vahel ka keeruka bassikäiguga, ja süntesaatorihelid.

Drum and bass'i populaarsus oli oma hiilgeajal võrreldav teiste Suurbritannias sündinud stiilidega, näiteks big beat'i ja hard house'iga.

Drum and bass sisaldab eri stiile. Algupärane Jamaica dub ja reggae kõla on olnud väga suureks mõjutajaks jungle'i ja drum and bassi tekkimisel. Teine osa stiilist on suuresti mõjutatud breakbeat'ist.

Drum and bass'i alastiilide hulka kuuluvad breakcore, ragga jungle, hardstep, darkstep, techstep, neurofunk, ambient drum and bass, liquid funk ehk liquid, drumfunk, funkstep, sambass ja drill'n'bass.

Drum and bass on mõjutanud mitmeid stiile: hiphopi, big beat'i, dubstep'i, house'i, trip hop'i, ambient-, tekno-, rokk- ja popmuusikat.

Drum and bass on endiselt kõige kuulsam Suurbritannias, kuid on populaarne ka Madalmaades, Belgias, Uus-Meremaal, Kanadas ja Austraalias.

Wikipedia kasutaja TetraHydroCannabolise näide liquid drum'n'bass'ist

Tänapäeval on drum and bass üks underground-muusika stiile, avaldades mõju popmuusikale ja kultuurile.

Eesti keeles on selle nimetusega seotud sõnamäng: sõnades drum ja bass vahetatakse ära tähed a ja u, saades "tramm ja buss".

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]