Gao Jingyi

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Jingyi Gao)
Jump to navigation Jump to search

Gao Jingyi (hiina 高晶一, pinyinis: Gāo Jīngyī, sündinud 1982) on Eestis pikaajaliselt elanud hiina keeleteadlane.

Tema peamised uurimisvaldkonnad on etümoloogia ja filoloogia. Ta on avaldanud kolm monograafiat ja mitmeid artikleid, sealhulgas ka sellistes indekseeritud ajakirjades nagu Linguistica Uralica ja Trames Eestis, Yǔyán yánjiū (Keele uurimine) Hiinas, Studies in Language Hollandis ja Central Asiatic Journal Saksamaal.

Ta on uurinud ühiseid etümoloogiaid ka nendes keelkondades, mida tavaliselt ei võrrelda, nt hiina ja germaani keelte vahel, hiina ja uurali keelte vahel, ungari ja jenissei keelte vahel.

Gao on kaitsnud 2014. aastal Tartu Ülikoolis üldkeeleteaduse erialal filosoofiadoktori kraadi (juhendaja Urmas Sutrop). Ta on töötanud alates 2008. aastast Eesti Keele Instituudis, lisaks alates 2010. aastast Tartu Ülikoolis. Ta on õpetanud ka Tallinna Ülikoolis.[1]

Koos Märt Läänemetsaga koostas ta esimese spetsiaalselt eesti õppijale mõeldud hiina keele õpiku (Tartu Ülikooli Kirjastus, 2015).[2]

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Gao Jingyi Eesti Teadusinfosüsteemis Muuda Vikiandmetes
  2. Raimu Hanson, "Ilmus esimene eestikeelsetele õppijatele tehtud hiina keele õpik", Tartu Postimees, 21. detsember 2015.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]