Erinevus lehekülje "Marko Asmer" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
P
== Kardikarjäär ==
 
Marko Asmer alustashakkas kardisõiduga tegelema [[1995]], saavutas klassis Raket Eesti meistrivõistlustel 3. koha. Ta tunnistati parimaks uustulnukaks.
 
[[1996]] tuli Asmer Raketil Baltimaade ja Eesti meistriks.
 
[[1997]] siirdus Asmer klassi [[ICA-Junior]]. Tuli Eesti Karikavõistlustekarikavõistluste võitjaks. Parimaks rahvusvaheliseks tulemuseks jäi [[Taani]]s Vega Cupil saavutatud 8. koht.
 
[[1998]] võitis Asmer nii Eesti meistrivõistlused kui Eesti karikavõistlused klassis ICA-Junior ja tuli [[Soome]] meistrivõistlustel kokkuvõttes 8. kohale.
 
[[1999]] tuli Asmer ICA-Juniori Soome meistriks, samuti Skandinaavia maade, Eesti ja [[Baltimaad]]e meistrivõistluste võitjaks. Ta osales esimest korda kardisõidu EM-il ja sai finaalis 20. koha. Ta sõitis Peter de Bruijn Racing Teamis. Margutti Trophi'lTrophyl Itaalias, Parma rajal saavutas 4. koha.
 
[[2000]] siirdus Asmer [[Vormel-A]] klassi ning jõudis Peter de Bruijn Racing Teami koosseisus auhinnalistele kohtadele [[Holland]]i ja [[Belgia]] meistrivõistlustel. MM-võistlustel saavutas ta 8. koha ja [[Euroopa]] talvekarikaltalvekarika võistlustel Saksamaal, Kerpeni rajal 3. koha.
 
[[2001]] liitus Asmer Tony Karti tippmeeskonnaga ja osales vormel super-A MM-võistlustel. Ta saavutas Belgias, Mariembourgi rajal etapivõidu, oli 3. MM etapil Prantsusmaal, Salbrise rajal ja tuli kokkuvõttes maailmameistrivõistlustel 7. kohale. Võitis kolmanda koha nii Skandinaavia maade meistrivõistlustel kui Aasia ja Vaikse ookeani regiooni meistrivõistlustel.
 
[[2002]] võistles Marko Asmer Tony Kartiga vormel super-A klassi MM-võistlustel, saavutas kokkuvõttes 8. koha ja võistkondliku MM-tiitli. Individuaalselt sai ta nii Belgia kui Soome etappidel ühes sõidus 2. koha. Võitis Maailma TalvekarikalTalvekarika võistlustel Itaalias, Lonato rajal 3. koha.<ref>Marko Asmer vahetab kardi vormeli vastu. [[Sporditäht]], november 2002, lk 12-13; viide kardikarjäärile</ref>
 
== Vormelikarjäär ==
 
[[2003]]. aastal võistles Asmer [[Vormel Ford]]i sarjas [[Inglismaa]]l. Ta võitis tol aastal 1 kvalifikatsiooni ja 2 meistrivõistluste etappi ning sai lõpparvestuses 252 punktiga 11. koha. Ta osales veel [[Vormel Renault]]' karikavõistluste 2 etapil ja oli kokkuvõttes 6 punktiga 19. Hooaja lõpul toimunud Vormel Ford Festivalil Inglismaal, Brands Hatch'iHatchi rajal (mitteametlikud MM -võistlused) saavutas ta 2. koha. Hooaja alguses võitis uustulnukatele mõeldud Lõuna-Inglismaa ja Põhja-Inglismaa meistrivõistlused.
Esmakordselt nimetati BMW Williams F1 tiimi nooreks testisõitjaks.
 
[[2008]] osales Asmer [[GP2]] sarjas. See hooaeg ebaõnnestus nii nõrga meeskonna kui ka Asmeri väheste kogemuste tõttu. Parimaks tulemuseks 11. koht etapil. Sarja võitis [[Giorgio Pantano]], järgnesid Bruno Senna, Lucas di Grassi, [[Romain Grosjean]], [[Pastor Maldonado]], [[Sébastien Buemi]] ja [[Vitali Petrov]]. Hooaja alguses sõlmis BMW F1 tiimiga testsõitjalepingu ja osales 17 korda erinevatel testidel.
 
2003 sai Asmerist esimene eestlane, kes testinud [[Vormel 1]]- autot. Ta sõitis [[Williams F1|Williamsi]] autoga. 2008 osales ta Vormel 1 sarjas [[BMW Sauber]]i testisõitjana. [[2009]] oli ta sarja [[Superleague Formula]] testisõitja.
Maailma majanduskriisi tõttu tõmbus BMW F1 sarjast 2009a2009. aastal tagasi ja Marko Asmeri karjäär F1 testsõitjana sai samuti läbi.
 
[[2010]]. aasta aprillis teatas Asmer karjääri lõppemisest, kuid 2016. aasta seisuga jätkab võistlemist kereautode sarjas Blancpain.{{lisa viide}}
== Isiklikku ==
 
Tema isa [[Toivo Asmer]] kuulus 12 aastat [[Nõukogude Liit|Nõukogude Liidu]] koondisse ning oli 6-kordnekuuekordne NSV Liidu ja 10-kordnekümnekordne Eesti meister vormelisõidus, hilisem [[Riigikogu]] liige ja kahel korral EV ValitsuseEesti regionaalminister.
 
Marko Asmeri vanaisa on kolonel [[Johan Saar]].
125 879

muudatust

Navigeerimismenüü