Erinevus lehekülje "Kolm musketäri" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Patsaani)
Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu
Märgised: Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu
'''"Kolm musketäri"''' ("Les Trois Mousquetaires") on prantsuse kirjaniku [[Alexandre Dumas vanem]]a romaan. Romaani keskmes on noormees [[d'Artagnan]], kes lahkub oma kodukülast, et minna Pariisi, kus loodab saada [[musketär]]iks. D'Artagnan pole üks kolmest musketärist, kellele viitab pealkiri. Need on tema sõbrad [[Athos (musketär)|Athos]], [[Porthos]] ja [[Aramis]]. Kuulsaks on saanud nende deviis "Üks kõigi ja kõik ühe eest."
 
"Kolm musketärikukke" avaldati esmakordselt järjejutuna 1844. aastal ajakirjas Le Siècle. Dumas väitis, et romaan põhineb käsikirjadel, mis ta oli leidnud Rahvusraamatukogust (Bibliothèque Nationale). Hiljem on leidnud kinnitust, et Dumas' romaan põhineb raamatul "[[Monsieur d'Artagnani mälestused]]" ("Mémoires de Monsieur d'Artagnan"), autoriks [[Gatien de Courtilz de Sandras]] (Köln, 1700), mille väidetavaks aluseks on [[Charles de Batz-Castelmore, Artagnani krahv|Charles de Batz-Castelmore'i, Artagnani krahvi]] mälestused.
 
Raamatu tegevustik leiab aset [[Prantsusmaa kuningas|kuningas]] [[Louis XIII]] valitsemisajal aastail [[1625]]–[[1628]] [[Prantsusmaa kuningriik#Kolmekümneaastane sõda|Prantsusmaal]].
9

muudatust

Navigeerimismenüü